۵ مهارت ضروری برای مربیگری مؤثر

مربیگری

رهبری و مربیگری یک فرد می‌تواند کاملا دلهره‌آور باشد، چه رسد به سازمان!  افراد و تیم‌ها پیچیده هستند. در فرایند کوچینگ بارها ممکن است موقعیت‌هایی پیش آید که همه چیز به هم بریزد و حتی ممکن است احساس کنید اوضاع به سمت بغرنج شدن پیش می‌رود.

مربیان موثر روند مربیگری را به اهداف کوچکتری تقسیم کرده و سپس بر توالی استراتژیک آن‌ها تمرکز می‌کنند. اگر بخواهید از هر یک از این مراحل با موفقیت عبور کنید ، متوجه خواهید شد که مخاطبان شما نسبت به اتخاذ ابتکارهای جدید مقاوت بسیار بالایی دارند. در اینجا پنج مهارت ضروری برای مربیگری مؤثر ، به ترتیب زمانی و نه به ترتیب اهمیت وجود دارند که عبارتند از:

اعتمادسازی: با ایجاد یک رابطه واقعی ، اعتماد ایجاد کنید.

بهترین رهبران بیشتر از موفقیت خودشان روی موفقیت تیم متمرکز می‌شوند. هر زمان که اقدامات یک رهبر به طور مستقیم این فلسفه را منعکس نکند ، ناگزیر به سمت آشفتگی خواهید رفت.

به همین دلیل اعتماد مهم است. اگر اعتماد اولیه ایجاد نشده باشد ، تأثیرگذاری بسیار دشوار خواهد بود. یک رهبر هرگز نباید فرض کند که همه افراد به صورت پیش فرض به او اعتماد دارند بلکه باید سعی کند این اعتماد را با تمرکز عمدی بر آشنایی با تک تک اعضای تیم و بررسی اهداف و آرزوهایشان ایجاد کند.

هنر شنیدن: گوش دهید ، گوش دهید ، گوش دهید.

برخی رهبران از ابتدای کار با تیم رویکردی تشخیصی دارند و سعی می‌کنند همه چیز را حل و برطرف کنند. به جای گوش دادن دائم در حال تجویز نسخه‌های متعددی هستند که هیچ کدام از اعضای گروه درکی از آن ندارند. هنر گوش دادن نه تنها به اعضای تیم شما نشان می‌دهد که به آن‌ها اهمیت می دهید و می‌خواهید نظرشان را بدانید ، بلکه به طرز شگفت‌آوری پایه و اساس یک رابطه مستحکم را تشکیل می‌دهد.

مثبت‌اندیشی: از مثبت‌اندیشی به عنوان یک اهرم استفاده کنید.

رهبران بزرگ اساساً مشوق‌های خوبی هستند. در مرکزیت آن‌ها ، افرادی هستند که همچون خورشید با پشتیبانی و رهبریشان به دیگران انرژی داده و به آن‌ها کمک می‌کنند تا بهترین شکل از خودشان را به نمایش بگذارند. این افراد به طور طبیعی در توسعه روابط خوب عمل میکنند و به ایجاد روابطی تمایل دارند که با گذشت زمان تقویت می‌شوند.

به عبارت دیگر ، هر چه رابطه‌ای دوام بیشتری داشته باشد ، سطح اعتماد و ارتباط در آن قوی‌تر خواهد بود. اگر کسی پایه و اساس امور را بر بدبینی بنا کند، اعتماد و تعلق خاطر به ندرت بین دو طرف برقرار خواهد شد. با نفوذترین مدیران در هر سازمان ، اگر هیچ چیز دیگری نداشته باشند باید از طریق مثبت بودن، دیگران را تحت تأثیر قرار دهند.

blank

هدف‌گذاری: برای اهداف تیم هدف‌گذاری کنید:

روابط مستحکم منجر به اعتماد می‌شود و مثبت‌نگری هم موجب می‌شود تا اعتماد بین دو طرف ایجاد شود. برقراری این ارتباطات قدرتمند ، زمینه مناسب را برای رهبر ایجاد می کند تا بتوانند یک مربی تمام و کمال باشند.

نکته اصلی این است که رهبر چشم‌اندازهای خود را بر روی هدف مشترک تمام اعضای تیم متمرکز کند. به طور کلی ، اگر شما از کارمندانتان می‌خواهید تا در یک حوزه رشد و توسعه پیدا کند باید این را در نظر بگیرید که شاید لازم باشد جوانب دیگری از کار و شرح شغلشان تغییر کند تا جنبه اصلی توسعه یابد و بنابراین همواره باید اهدافتان را با شرایط اعضای تیم مطابقت دهید.

از آنجا که امروز بسیاری از نقش‌های کسب‌وکار رویکردی چند وجهی دارند ، تشخیص یک حوزه برای دستیابی به موفقیت در زمان مناسب به طور فزاینده‌ای اهمیت می‌یابد. تمرکز هدفمندتر نه تنها احتمال پیشرفت سریع را افزایش می‌دهد بلکه باعث می شود که اطمینان حاصل شود که در آینده می‌توانید به اهداف دیگری هم دست پیدا کنید.

همراهی: حضور مداوم داشته باشید.

هر یک از اعضای تیم به اندازه کافی در زندگی‌شان فراز و نشیب خواهند داشت. رهبران مؤثر در نحوه پاسخگویی ، پیام‌رسانی ، در دسترس بودن و بیان رسالت خود منعطف و همدل هستند. درست مانند تبلیغات ، یک رویکرد مستمر و سازگار در ایجاد تغییر و بهبود بسیار مؤثر است.

کتابخانه‌ها در سراسر جهان مملو از ایده‌های روشنگرانه و پیشرفته در مورد چگونگی هدایت و تأثیرگذاری بهتر هستند. بهترین رهبران ایده‌های مختلفی را در نظر می‌گیرند و در نهایت سبکی را انتخاب می‌کنند که متناسب با آن‌ها باشد. بدون شک ، سبک‌ها و رویکردهای متنوعی از رهبری وجود دارد که همگی می توانند تأثیر بسزایی داشته باشند.

با وجود سبک‌های متعدد رهبری و مربیگری، به سختی می‌توانید سبکی را پیدا کنید که بر ۵ اصل اشاره شده در این مقاله یعنی اعتماد، گوش کردن، مثبت‌نگری، هدف‌گذاری و سازگاری و مداومت تاکید نکند.

منبع: Entrepreneur

مترجم: مارال مختارزاده

مربیگری

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

۱۰ گام برای ادغام موفق

ادغام و تملیک‌هایی که به‌خوبی برنامه‌ریزی و اجرا شده‌اند، می‌توانند ارزش بیشتری خلق کنند. ادغام موفق (کلید اجتناب از ریسک‌های ادغام‌شونده یا ادغام‌کننده و تشخیص…

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *