کسب‌وکارها از فوتبال حرفه‌ای چه چیزی را می‌توانند بیاموزند؟

مدیریت استعداد

اگرچه ممکن است پیدا کردن شباهت بین یک استارتاپ و تیم فوتبال حرفه‌ای کار دشواری به نظر برسد، اما واقعیت این است که این دو بی‌شباهت به هم نیستند به خصوص اینکه اختلافاتی چشمگیر بین مدیریت استعداد در فوتبال حرفه‌ای و دنیای شرکت‌ها وجود دارد.

پیروزی و موفقیت در فوتبال و کسب‌وکار نیاز به تمرکز سازمانی جدی بر رهبری قوی و ترکیبی از مهارت‌های مناسب در تیم شما دارد. به‌عنوان‌مثال، باشگاه‌های خوب و منظم فوتبال، دید روشنی از سبک بازی خود دارند و هر فرد مهارت‌های لازم را برای کمک به تیم و اجرای استراتژی درک می‌کند. درست همان‌طور که پیروزی فوتبال اغلب نتیجه بک تلاش و تمرین طولانی‌مدت است، موفقیت کسب‌وکار نیز نتیجه یک چشم‌انداز استراتژیک بلندمدت است.

در این مقاله به ۴ نکته‌ای اشاره می‌شود که به سازمان‌ها کمک می‌کند همچون یک تیم برنده رفتار کنند:

نیازهای دقیق مدیریت استعداد را برای هر موقعیتی در سازمان تعریف کنید.

از سبک بازی بارسلونا تا بازی تهاجمی لیورپول، راه‌های بی حد و حصر زیادی برای بازی فوتبال وجود دارد، دقیقاً همان‌طور که ده‌ها استراتژی موفق برای هر کسب‌وکاری وجود دارد. بااین‌حال، تیم‌های بزرگی مانند بارسلونا سبک و شرایط دقیق هر موقعیت را می‌دانند. در نتیجه، آن‌ها به دنبال بازیکنانی هستند که بتوانند دقیقاً همین بینش را اجرایی کنند و البته برای همین هم آنان را آموزش می‌دهند. به همین ترتیب، شرکت‌ها باید به تفصیل فکر کنند که کدام موقعیت‌ها برای سازمان بسیار پرارزش و حیاتی است و نمای دقیقی از مشخصات موردنیاز برای هر یک از این جایگاه‌های سازمانی داشته باشند. سپس باید بر اساس همین توصیفات و برنامه‌ریزی‌های شغلی، فرد مستعد مناسب با سازمان را پیدا کنند.

برنامه‌های توسعه داخلی و مدیریت استعداد خود را با نیازهای تجاری هماهنگ کنید.

درست است که برای پر کردن هر یک از جایگاه‌ها و موقعیت‌های سازمانی لازم است تا ابتدا مهارت‌های موردنیاز برای انجام وظایف آن را بدانیم اما به همان اندازه مهم است تا روش توسعه منظم این مهارت‌ها را نیز بیاموزیم. در فوتبال، آکادمی‌های متعلق به باشگاه از سنین پایین بازیکنان مستعد را جذب می‌کنند و آن‌ها را متناسب با سبک بازی، استراتژی و الزامات تیمی توسعه و آموزش می‌دهند. به‌عنوان‌مثال، لیونل مسی در سال ۲۰۰۰ و در سن ۱۱ سالگی به باشگاه بارسلونا پیوست، اما از سال ۲۰۰۵ فعالیت حرفه‌ای خود را در این تیم آغاز نمود. این چند سال زمان خوبی بود تا علاوه بر تمرینات و الزامات فیزیولوژیک و ورزشی، فرد با باشگاه، روند فعالیت آن و استراتژی‌های موجود در آن آشنا شود. بد نیست که شرکت‌های بزرگ هم به منظور توسعه و مدیریت استعداد اجرایی و برنامه جانشینی خود به فکر یک فرایند منظم مدیریت استعداد در سازمان باشند که مبتنی بر شایسته‌سالاری، شفافیت و آموزش‌های مبتنی بر استراتژی است.

مدیریت استعداد

شکاف استعدادها را زود تشخیص دهید و نگذارید هیچ جای مهمی خالی بماند:

 بازیکنان فوتبال پس از مدتی بازنشسته می‌شوند و البته این اتفاق برای مدیران هم می‌افتد. این بازنشستگی یا مرخصی‌ها قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین می‌توان همواره کسی را به عنوان نیروی ذخیره در نیمکت خود داشته باشید و با آموزش مهارت‌های لازم میزان غافلگیری خود را پایین بیاورید. تیم‌های فوتبال مانند بایرن مونیخ سال‌ها موفق بوده‌اند، زیرا به ندرت از شکاف‌های استعدادی غافلگیر می‌شوند و “نفر بعدی” را همیشه در اختیار دارند. شرکت‌ها نیز برای آماده‌سازی نسل بعدی رهبران نیاز به یک برنامه جانشینی جدی دارند اما اغلب در مورد شکاف‌های استعدادی پیش رویشان غافلگیر می‌شوند.

برای توسعه و جایگیری نیروی مناسب فقط نگاهتان به داخل سازمان نباشد:

مدارس فوتبال و آژانس‌های استعدادیابی برای تیم‌های حرفه‌ای فوتبال یک مزیت هستند زیرا بعضی اوقات بهترین استعدادها باید خریداری شوند یا اینکه هنوز به خوبی توسعه نیافته‌اند. در دنیای شرکت‌ها نیز همین موضوع صادق است. اگر کاندیدای مناسب در داخل سازمان وجود نداشته باشد، استخدام‌کنندگان باید فرد دیگری را هدف قرار دهند که ممکن است در داخل سازمان هم نباشد. هنگامی که لیورپول متوجه شکاف استعدادی خود شد، مدافع هلندی را جذب کرد که همین فرد ستون اصلی موفقیت تیم را در بازی‌های بعدی بر عهده داشت. “در دنیای تجارت نیز شرکت‌ها اگر نتوانند از داخل سازمان نیروی مناسبی را آموزش دهند لازم است نگاهشان به خارج از سازمان باشد.

نمی‌توان تضمین کرد که موفقیت در کسب‌وکار به اندازه قهرمانی در مسابقات فوتبال چشمگیر و هیجان‌انگیز باشد اما برای حفظ مزیت رقابتی در هر سال، لازم است تا شرکت‌ها به توسعه و مدیریت استعداد به همان روشی نگاه کنند که باشگاه‌های فوتبال برای توسعه بازیکنان خود نگاه می‌کنند. چه شما یک شرکت در لیست فورچون باشید یا تیم فوتبالی با رکورد ۲۲ بار قهرمانی در لیگ برتر، لازم است مدیریت استعداد را جدی بگیرید!

منبع: MCkinsey

مترجم: مارال مختارزاده

مدیریت استعداد

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *