چگونه در شرایط پیچیده مربی کسب و کار موفقی باشیم؟

عدم قطعیت

برای اینکه کسب‌وکارها به پیش بروند، لازم است مدیران به کارکنان‌شان درباره نحوه انجام وظایف به طور مستمر آموزش دهند. هر رهبری مسئولیت دارد که تیم خود را در برابر استانداردهای بالای کیفیت پاسخگو نگه دارد و با آن‌ها به نحوی همکاری کند که در جهت بهبود بهره‌وری حرکت کنند. در واقع باید مربی کسب و کار خود باشید.

بااین‌حال، یک چالش بزرگ در آماده‌سازی تیم‌ها برای پیشرفت، زمانی ایجاد می‌شود که شرایط غیرمنتظره و مبهم می‌شود. عدم اطمینان در تعاملات کسب‌وکار با مشتریان، شرکا و همکاران وجود دارد. به همین دلیل رهبران باید تدابیری را بیندیشند تا کارکنان خود را به بهترین شیوه برای برخورد با موقعیت‌های ناخوشایند آموزش دهند.

در بسیاری از شرکت‌های موفق، کارکنان تشویق میشوند تا با چالش‌های ذهنی روبرو شوند. انتظار بر این است که اعضای تیم به جای آنکه از رویارویی با متغیرهای جدید مستأصل شوند، از سؤالاتی برای شناسایی مسئله کلیدی، تشخیص علت موضوع و تحقیق برای یافتن بهترین راه‌حل استفاده کنند. در ادامه به سه نکته‌ای اشاره می‌شود که مدیرانی که نقش مربی کسب و کار را نیز ایفا میکنند، می‌توانند از طریق آن مطمئن شوند که تیمشان به راحتی با عدم اطمینان مواجه می‌شود و اینکه در چنین شرایطی نیز قادر به رشد هستند.

 برنامه‌های اقتضایی را طراحی کنید که راهنمای تیم برای ادامه مسیر باشد:

هنگامی که سناریوهای جایگزینی را پیش‌بینی می‌کنید، می‌توانید راه‌های مختلفی برای پاسخ دادن به شرایط غیرمنتظره برنامه‌ریزی کنید.

به‌عنوان‌مثال، یکی از استراتژی‌های امتحان‌شده در فروش، تهیه سندی است که ویژگی‌هایی را نشان می‌دهد که فروشنده می‌تواند برای هدایت مکالمات بر اساس واکنش هر مشتری از آن استفاده کند. چنین کاری تأثیر منفی مقاومت و عدم پذیرش را کاهش می‌دهد، زیرا به فروشنده مدلی برای چگونگی بهبود وضعیت کنونی ارائه می‌دهد.

در هنگام مذاکره با فروشندگان، ممکن است با موانعی مواجه شوید که می‌تواند تعامل را از مسیر اصلی خود منحرف کند. برای آماده‌سازی مدیران در چنین شرایطی، بهتر است آن‌ها را از طریق رایج‌ترین نکات مهم مانند قیمت و جدول کمک کنیم. اگر هزینه بیش‌ازحد بالا باشد، به دنبال راه‌هایی برای کاهش در تحویل انتظار، کاهش دامنه کار و دوباره‌کاری می‌گردیم به طوری که با بودجه متناسب شود. اگر برنامه تحویل طولانی‌تر از انتظار باشد، فرآیندی را دنبال می‌کنیم تا کشف کنیم که چه قدم‌هایی می‌تواند حرکت ما را سریع‌تر کند. به عنوان یک روند آموزشی، رهبران بخش باید اعضای تیم خود را راهنمایی کنند تا آن‌ها بتوانند عدم اطمینان را بفهمند و راه‌حل‌های متناسب با آن را ارائه دهند.

 به کارکنان‌تان یاد دهید از متغیرهای تحت کنترل‌شان استفاده کنند

ناشناخته‌ها می‌توانند برای برخی از افراد آزاردهنده باشند. این موضوع اغلب موجب می‌شود کسانی که آماده چنین وضعیت مبهمی نیستند، امیدی به تأثیرگذاری بر شرایط نداشته باشند و هر آنچه اتفاق می‌افتد را بپذیرند؛ اما واقعیت این است که هر فردی حتی در شرایط عدم اطمینان هم می‌تواند تعدادی متغیر تحت کنترل داشته باشد.

بنابراین در نقش مربی کسب و کار، کارکنان خود را آموزش دهید تا عناصری را که می‌توانند به عنوان اهرم کمکی استفاده کنند (مانند داده‌های تاریخی، ارتباط با سایر اعضای تیم،یا مخاطبان کسب‌وکار و ابزارها و فن‌آوری‌های موجود) بیابند و از آنها استفاده کنند. در غیر این صورت، ممکن است فرصت‌های جدیدی که در شرایط عدم اطمینان وجود دارد، نوعی مانع تلقی شود. از طرفی این مهارت به کارکنان کمک خواهد کرد تا مهارت بیشتری در کار مستقل به دست بیاورند و توانایی بیشتری برای تکمیل پروژه‌ها به صورت فردی و مستقل داشته باشند.

مربی

کارکنان باید در شرایط عدم اطمینان به جای اضطراب، به دنبال روش حل مسئله باشند. برای مثال هنگامی که وب‌سایت شرکت به هر دلیلی دچار مشکل می‌شود، افراد باید به‌جای سراسیمگی، به دنبال یک فرایند از قبل تعریف شده برای عیب‌یابی و حل مسئله باشند. علاوه بر این، آنان باید درک کنند که چنین اتفاقاتی، فرصتی را فراهم می‌کند که با یادگیری از تجربه، احتمال شکست در چالش‌های بعدی را کاهش دهیم. اگر چه غیر ممکن است که وب‌سایت‌ها هرگز دچار مشکل نشوند، اما می‌توان اطمینان حاصل کرد که افراد به اندازه کافی مهارت خواهند داشت تا راه‌حل مناسب را در زمان مناسب بیابند.

 مهارت‌های تفکر انتقادی و تحلیلی را ترویج دهید

هنگامی که برنامه‌ها به دلایلی که امکان پیش‌بینی‌شان از قبل وجود ندارد، مختل می‌شوند، افراد فوراً شروع به تفکر درباره تأثیر عدم اطمینان در آینده می‌کنند. در این موارد، آن‌ها به جای آنکه برای یافتن راه‌حل‌های معنی‌دار تلاش کنند، انرژی خود را هدر می‌دهند. کسانیکه با شرایط عدم اطمینان سر و کار دارند و با موفقیت از آن می‌گذرند، تا آنجا که ممکن است خودشان را از قبل آماده می‌کنند، به دنبال راه‌های متفاوتی هستند و قاطعانه عمل می‌کنند. البته نباید فراموش کرد که این موضوع کاملا به مهارت مربی کسب و کار در شرایط پیچیده و عدم ابهام بستگی دارد.

مربی کسب و کار با اتخاذ یک رویکرد ساختاریافته و استراتژیک نسبت به مواجهه با مسائل غیرمنتظره، به جای آنکه اسیر واکنش‌های احساسی شود، توانایی قابل ملاحظه‌ای برای تفکر و حل مسئله منطقی پیدا می‌کند.

منبع: Inc

مترجم: مارال مختارزاده

مربیگری در شرایط پیچیده

دوره های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *