چگونه خود را به لحاظ مالی توسعه دهیم تا به یک خبره مالی تبدیل شویم

مدرک دوره CFA یا تحلیلگر خبره مالی و سرمایه گذاری به عنوان یکی از کاملترین و شناخته شده ترین مدارک جهت سرمایه گذاری و کنترل امور مالی است که بسیاری از افراد برای داشتن رویکرد های بهتر مدیریتی نیاز دارند از آن اطلاعات درستی داشته باشند. این مدرک برای افرادی که می خواهند در زمینه سرمایه گذاری در بازارهای مختلف هستند نیاز است تا آن ها را به یک تجزیه و تحلیل گر درست امور مختلف در شرایط مختلف تبدیل کند.

خبره مالی

 آزمون CFA چیست؟

یک تحلیلگر خبره مالی و سرمایه گذاری این توانایی را دارد که گزینه های مختلف مالی را تجزیه و تحلیل کرده و بهترین گزینه های سرمایه گذاری را همراه با برنامه ریزی دقیق به مدیران ارشد اعلام کند.

 شرایط لازم برای دریافت مدرک CFA چیست؟

برای این که شما بتوانید این مدرک را دریافت کنید باید یک سری حداقل شرایط را داشته باشید. به عنوان مثال داشتن لیسانس الزامی است اما نیازی نیست که دارای ۴ سال تجربه کاری در زمینه مورد نظر باشید. مدت زمان آزمون ۶ ساعت است که باید از پس آن برآیید.

خبره مالی

این آزمون دارای ۳ سطح زیر است :

  • آزمون سطح یک :

در این آزمون، فرد مورد نظر از نظر ابزارهای مورد استفاده برای ارزیابی سرمایه گذاری و مدیریت، و همچنین دانش آنها در مورد طبقات مختلف دارایی، اوراق بهادار، بازار و اخلاق نامه موسسه CFA، مورد آزمون قرار داده می شود.

  • آزمون سطح دو :

در این مرحله تمرکز روی ارزش دارایی بررسی می شود.

  • آزمون سطح سه :

این آزمون تمرکز بر مدیریت و تجزیه و تحلیل است.

چگونه به یک CFA یا تحلیلگر خبره مالی و سرمایه گذاری تبدیل شویم؟

مدرک دوره CFA یا تحلیلگر خبره مالی و سرمایه گذاری که توسط گروه پژوهشی آریانا به شما داده می شود بعد از گذرانده یک دوره شامل مباحث مختلف، سمینار، کنفرانس و … به شما داده می شود. در صورتی که شما امتحانات این دوره را با موفقیت طی کردید می توانید مدرک را دریافت کرده و از آن برای بهبود شرایط کاری دریافت کنید. برای موفق شدن در آزمون CFA یا تحلیلگر خبره مالی و سرمایه گذاری باید در دوره های آموزشی این مبحث شرکت کنید. همان طور که متوجه شدید برای موفقت در این آزمون باید مهارت های مختلفی داشته باشید و مهمتر از همه این که به خوبی از آن ها استفاده کنید. در بسیاری از شرایط افراد دارای مهارت های اختصاصی خوبی هستند اما تنها به این دلیل که نتوانسته اند به درستی آن ها را به نمایش بگذارند شرایط خوب را از دست داده اند. در این دوره های آموزشی تکنیک های مختلف به شما آموزش داده می شود تا بتوانید در مدت زمان معین به خوبی بهترین خود را به نمایش بگذارید.

خبره مالی

مزایای داشتن مدرک CFA چیست؟

خبره مالی
  • شرکت در دوره CFA اطلاعات دانش مالی شما را تکمیل می کند.

اگر تصمیم دارید که در دراز مدت و البته به صورت موفقیت آمیز در زمینه امور مالی فعالیت داشته باشید، دادن امتحان CFA و تحصیل در دوره آموزشی آن یک راه عالی برای اطمینان از داشتن دانش قوی و مهارت های فنی است. برنامه و دوره CFA جهت پوشش همه چیز طراحی شده است منظورم تمام چیز هایی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در زمینه امور مالی و سرمایه گذاری ارتباط دارند. هنگامی که به سطح ۲ آزمون می رسید، به جزئیات بیشتری در مورد امور مالی پرداخته می شود. در سطح ۳، خیلی تخصصی تر به امور مدیریتی پرداخته می شود. امتحان همچنین فرم مقاله را برای تضمین تست در یک سطح دقیق تر و عمیق تر اضافه می کند.

  • ارتباطات شما گسترده می شود.

در سطح ۱۴۵ کشور حدود ۱۲۸ هزار تحلیلگر خبره مالی و سرمایه گذاری وجود دارد. بنابراین شرایط ایده آلی برای شما فراهم است تا بتوانید با افراد فعال در این زمینه در ارتباط باشید.

 

  • بهره بردن از شرایط حقوقی بالاتر :

داشتن این مدرک می تواند نشان دهنده توانایی های شما باشد. به همین دلیل احتمال این که چه کمپانی های بزرگ و چه بزرگ خواستار استفاده از استعدادهای شما باشند. همین مسئله باعث می شود شما حقوق بیشتری دریافت کنید چرا که بسیاری از افراد تکنیک هایی که شما بلد هستید را نمی دانند. بر اساس بررسی های که در سطح جهان انجام شده است، حقوق این افراد حدود ۵۰ درصد از سایرینی که در این زمینه بدون داشتن مدرک CFA فعالیت می کنند بیشتر است.

همراهان عزیز با توجه به مزیت هایی که شرکت در دوره CFA در اختیار شما قرار می دهد حتما در نظر داشته باشید که برای تضمین موفقیت کاری کنید، در این دوره های آموزشی شرکت نمایید. اگر در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با مشاوران آریانا در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *