چگونه با بی‌دقتی در محیط کار مقابله کنیم؟

ذهنیت موسس

هر سازمانی معیارهای خاص خودش را برای ارزیابی کیفی عملکرد کارکنانش دارد. در این میان کارمندان ماهر و توانمندی وجود دارند که دلیل عملکرد پایینشان فقط و فقط بی دقتی است . به هم‌ریختگی و بی دقتی در کار  به روش‌های مختلفی تجلی می‌یابد. به‌عنوان‌مثال ، این موضوع می‌تواند موجب ایجاد سوتفاهم برای مشتریان شود یا به دلیل عدم توجه به نکات ظریف موجود در اسناد و مدارک، سیستم بایگانی و ذخیره اطلاعات سازمان را با مشکل مواجه نماید. بی دقتی در کار می‌تواند تأثیر مخربی بر اهداف ، بهره‌وری و روحیه کل تیم بگذارد. از این بدتر ، می‌تواند به اعتبار سازمان آسیب برساند. بنابراین بسیار مهم است که سریعاً نسبت به هر گونه موارد بی دقتی در تیم خود حساس باشید. در این یادداشت به چند نکته‌ای اشاره می‌شود که به شما در مهار بی دقتی در کار و ایجاد عادات خوب در تیم کمک می‌کند:

مستقیما و صریح با افراد صحبت کنید:

برخی از افراد ممکن است از عواقب اشتباهات و بی دقتی‌های خود آگاه نبوده یا تعمدا نسبت به آن بی اعتنا باشند. وقتی متوجه شدید که یکی از اعضای تیمتان در کار خود بی دقت است ، به صورت خصوصی به آن‌ها نزدیک شده و نگرانی‌های خود را ابراز کنید. از آن‌ها بپرسید که آیا در کار خود با هرگونه فشاری روبرو هستند یا خیر. شاید متوجه شوید که بی دقتی در کار آن‌ها ناشی از مشکلات شخصی یا فشارهای بیرونی است. وقتی فهمیدید مشکل چیست، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید برای کاهش این مسئله به آن‌ها کمک کنید.

ادراک و برداشت‌های خود را دوباره ارزیابی کنید:

قبل از اینکه یکی از کارمندانتان را به بی دقتی در کار و ایجاد دردسر متهم کنید، وقت بگذارید و مجددا ذهنیت خود را ارزیابی کنید. آیا انتظارات شما غیر واقعی است؟ آیا حجم کار برای آن‌ها خیلی زیاد است؟ آیا به اعضای تیم خود زمان کافی برای انجام کارهایشان را اختصاص داده‌اید؟ در بعضی مواقع ، مسئله این نیست که اعضای تیم شما بی‌دست‌وپا هستند، بلکه درک شما از توانمندی و زمان در دسترس آن‌ها اشتباه است. بنابراین ، مطمئن باشید که اهداف قابل دستیابی را برای تیم خود تعیین می‌کنید.

blank

از چک لیست استفاده کنید:

برای اطمینان از انجام درست و به موقع کارها ، می‌توانید از چک‌لیست‌ها استفاده کنید. از اعضای تیم خود بخواهید که به طور روزانه یک لیست از کارهایی که باید انجام دهند را داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ چیز از قلم نخواهد افتاد.  از آن‌ها بخواهید تا با نزدیک شدن به موعد تحویل یک کار ، برنامه‌ریزی خود را روی کاغذ بیاورند. داشتن یک چک‌لیست روزانه به آن‌ها کمک می‌کند تا متمرکز و همچنین با انگیزه باشند.

منابعی را جهت آموزش و بهبود این مسئله به کارکنان پیشنهاد دهید:

در بعضی مواقع ، بی دقتی در کار نتیجه فقدان مهارت، دانش یا آموزش است. بنابراین بهتر است که نیازهای آموزشی کارمندان را ارزیابی کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که اعضای تیم شما برای افزایش کیفیت کارشان به چه منابع اضافی نیاز دارند.

مربیگری را تشویق کنید:

یک راه عالی دیگر برای کمک به یک کارمند بی دقت این است که تعامل او را با فرد یا افراد دارای استاندارد بالای کاری افزایش دهید.  پس از مدتی تعامل با فردی که عملکرد بالایی دارد، احتمالا فرد بی دقت روند کار را درک کرده و عملکرد خود را بهبود خواهد داد.

به فکر تنظیم یک توافق‌نامه عملکردی باشید:

شما می‌توانید یک توافقنامه عملکردی را در نظر بگیرید که اهداف و انتظارات شما را کاملا مشخص می‌کند. در مورد این توافقنامه با عضو تیم خود صحبت کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز برای آن‌ها روشن است. این توافق نامه باعث می‌شود که آن‌ها از نظر کیفیت کارشان پاسخگو باشند. اگر آن‌ها همچنان به بی دقتی ادامه دهند، باید اقدامات انضباطی مناسب را انجام دهید. البته توجه داشته باشید که بی‌نظمی و بی‌ دقتی در کار می‌تواند تحت تاثیر عوامل زیادی باشد پس نسبت به ریشه‌یابی این مسئله حساس باشید.

نکات فوق به شما کمک می‌کند تا با عادات کاری و بی دقتی در کار مقابله کنید ، در نتیجه بهره‌وری تیم و سازمان خود را افزایش دهید.

منبع: careeraddict

مترجم: مارال مختارزاده

blank

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *