چگونه از تهدیدهای محیطی فرصت بسازیم؟

تبدیل تهدید به فرصت 1

رویدادهای جهانی اخیر موجب ایجاد چالش‌های جدیدی شده است. کسب‌وکارها باید به جلو حرکت کرده، از دارایی‌های اساسی‌شان محافظت کنند و برای بلندمدت برنامه‌ریزی نمایند.

دو سال پیش، برگزیت (Brexit) جهان را شوکه کرد و انگلستان مقدمات جدایی از اتحادیه اروپا را آغاز کرد. بااین‌حال هنوز هم در مورد اینکه این تصمیم چه تبعاتی برای رهبران تجاری، شهروندان و دولت خواهد گذاشت، کاملاً صریح صحبت نشده است. از طرف دیگر بحران پناهندگی میلیون‌ها نفر را مجبور به ترک خانه‌هایشان کرده است و همین امر تنش‌های سیاسی را در کشورهایی که به دنبال امنیت هستند، تحریک می‌کند. اختلاف تجاری حال حاضر بین ایالات‌متحده و چین به تصمیم صندوق بین‌المللی پول (IMF) بستگی دارد و همین امر می‌تواند موجب شود چشم‌انداز رشد جهانی برای اولین بار بعد از سال ۲۰۱۶ کاهش یابد. بسیاری از این رویدادها تأثیر به‌سزایی بر تنش‌های تجاری دارند.

درحالی‌که ممکن است چنین رویدادهایی با کسب‌وکارتان بی‌ربط به نظر بیایند اما اگر شما یک شرکت جهانی و یا حتی کسب‌وکار کوچکی باشید که مایل به گسترش در سطح بین‌المللی است، چنین اتفاقاتی در سطح جهان چالش‌های جدی‌ای را برایتان رقم خواهد زد. امروزه بحران، فقط به عدم قطعیت‌های مربوط به جغرافیای سیاسی محدود نمی‌شود، لذا کسب‌وکارها باید استراتژی‌های پویایی جهت تبدیل تهدید به فرصت طراحی کنند.

۸۵٪ از رهبران کسب‌وکاری که به نظرسنجی شرکت مشاوره EY پاسخ دادند، انتظار داشتند که اقتصاد جهانی در سال آینده پیشرفت کند. بااین‌حال به دلیل وقوع حوادث و مسائل سیاسی غیرمنتظره، شرکت‌ها باید اقدامات لازم را برای مواجهه با چنین مسائلی اعمال کرده و همچنین برنامه‌ریزی بلندمدتی برای آمادگی شرکت داشته باشند. در این یادداشت به سه روشی اشاره می‌شود که از طریق انها می‌توان به بهترین شکل از عدم اطمینان محیطی استفاده کرد:

چابک و منعطف باشید:

گام نخست برای تبدیل تهدید به فرصت و مواجهه با عدم اطمینان، ایجاد یک سازمان چابک است که بتواند به هر تغییری پاسخ دهد. در دنیایی که مسائل بیشتر از هر زمان دیگری به هم پیوسته هستند، وقوع یک اتفاق می‌تواند اثرات موج‌دار و گسترده‌ای بر بخش‌های دیگر بگذارد. برای مثال بحران بدهی در اروپا می‌تواند زمینه‌ساز بی‌ثباتی در امریکای لاتین باشد و یا یک زنجیره تأمین ازهم‌گسسته در اروپا می‌تواند فرایند تحویل کالا را در ایالات‌متحده مختل نماید.

به همین دلیل است که شرکت‌های موفق، گام‌هایی برای انعطاف‌پذیری در استراتژی، فرهنگ و عملیات خود برمی‌دارند. آن‌ها سعی می‌کنند روزبه‌روز منعطف‌تر باشند و از این طریق بتوانند در زمان‌های لازم، مجهزتر ظاهر شوند.

به‌عنوان‌مثال، بسیاری از شرکت‌ها نگاهی دقیق به پرتفوی خود دارند تا مطمئن شوند که استراتژی مناسبی را برای پیش روی در دنیایی سریع و تحول‌آفرین انتخاب کرده‌اند. در نظرسنجی اخیر شرکت مشاوره EY، هشتاد و هفت درصد از شرکت‌ها در پی این هستند که تا ۲ سال آینده سود خود را افزایش دهند و به همین منظور بر نقاط قوت اصلی خود تمرکز می‌کنند. شرکت‌هایی که چنین کاری را برای ایجاد تحول سازمانی انجام می‌دهند، راحت‌تر قادرند با تغییرات کنار بیایند. این مدل از سازمان‌ها برای عصر تغییرات و حرکت به سمت نوآوری مناسب‌تر هستند، بر تکنولوژی‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌کنند و قدم‌هایی برای ایجاد سازمان‌هایی کارآمد در آینده بر خواهند داشت.

افراد را در اولویت قرار دهید:

همان‌طور که ما برای تقویت سازمان و عناصر ساختاری آن تلاش می‌کنیم، مهم است که ارزشمندترین دارایی _یعنی کارکنان_ را نیز در اولویت قرار دهیم. انها هم اغلب در معرض فشارهای بی‌سابقه و عدم قطعیت‌هایی هستند که می‌تواند شخصی یا اقتصادی باشد. انتخابات، تغییر دولت، مسائل ناسیونالیستی و سایر اختلالات ژئوپولیتیک می‌تواند صنایع، اقتصاد و آزادی‌های شخصی افراد را تهدید کند و علاوه بر تأثیر بر خانواده افراد، شبکه دوستان و اجتماعات انها را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

در پاسخ به چنین تحولاتی، باید اطمینان حاصل کنیم که افراد در خارج از مرزهای سازمان احساس امنیت، حمایت و ارزشمندی خواهند داشت. حتی زمانی که عوامل خارجی آن‌قدرها نگران‌کننده نیست، رهبران باید برای ایجاد فرهنگی فراگیر و حمایت‌کننده در سازمان مسئول باشند. هنگامی‌که چنین فرهنگی ایجاد می‌شود، متعاقباً احساس تعلق سازمانی در افراد پررنگ‌تر از قبل خواهد شد و درنتیجه چون با تمام توانشان برای انجام امور محوله تلاش می‌کنند، کارشان را به بهترین شکل انجام خواهند داد و اینجا نقطه ای است که میتوان به تبدیل تهدید به فرصت امیدوار بود.

تبدیل تهدید به فرصت 2

این موضوع تنها یک شعار خوش‌رنگ و لعاب نیست و به معنای واقعی کلمه مهم است. مطالعات نشان داده است که افراد در محیط‌هایی که به آن احساس تعلق دارند، بهتر عمل می‌کنند. در چنین شرایطی عملکرد افراد موجب می‌شود درآمد افراد بهبود یابد، نوآوری در کارمندان تا ۵/۳ برابر افزایش پیدا کند و همکاری و مشارکت در سازمان ۵۷% رشد کند.

قاطعانه عمل کنید

ما در روزگاری به سر می‌بریم که فشارهای مقطعی همواره وجود دارد. یک توییت غیرمنتظره می‌تواند بازار را تکان دهد یا اعمال رویکردی نادرست در راهبری می‌تواند اثرات فاجعه باری بر کل شرکت داشته باشد. هر روز طیفی از تحولات جدید وجود دارد که همگی به پاسخ نیاز دارند. در چنین شرایطی تبدیل تهدید به فرصت بسیار سخت است لذا ما باید قاطعانه با این تغییرات روبه‌رو شویم و لازم است این کار را به طریقی انجام دهیم که همزمان فراتر از واکنش‌های لحظه‌ای و همچنین اهداف بلندمدت باشد. در واقع شاید وقت آن رسیده که رویکرد ما در جلسات هیئت‌مدیره از تمرکز بر استراتژی‌های بلندمدت به چگونگی ارزیابی طرح‌های توسعه‌ای تغییر کند.

ما باید از خودمان بپرسیم چه چیزی می‌تواند برای کسب‌وکار، نیروی انسانی مستعد، مدل‌های درآمدی و فرصت‌های پیش رو تحول‌آفرین باشد؟ این به این معنی است که کنجکاو باشیم کارمندان ممکن است چه انتظاراتی داشته باشند یا اینکه رقبا ممکن است چه‌کاری انجام دهند؟ پس از بررسی این جوانب، لازم است اقدامات سریع و قاطعانه‌ای برای محافظت از کسب‌وکار و تحمل پیامدهای پیش رو انجام دهیم.

جهت تسهیل این امر، بهتر است اطمینان حاصل کنیم که از بینش مناسبی نسبت به طیف وسیعی از منابع مهم کسب‌وکار برخورداریم. بسیاری از این منابع در سازمان قرار دارند، اما ما تسلط آن‌چنانی بر انها نداریم. لذا بسیار مهم است که از شخص ثالثی که متخصص این امور است بخواهیم تا در شناسایی نقاط کور، چالش‌های پیش‌بینی‌نشده و مسائلی از این دست به ما کمک کند. بینش به دست آمده از چنین راهی، در درک و ارزیابی تحولات به ما کمک می‌کند و می‌توانیم بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنیم.

در نهایت آن چیزی که یک استراتژی بلندمدت را تعیین می‌کند شامل هدف‌گذاری، تمرکز بر رشد در بلندمدت و اقدام برای ساختن آینده‌ای روشن است. در واقع باید ببینیم چگونه می‌توانیم با اطمینان به‌پیش برویم و برنامه‌ای برای موفقیت در این جهانِ سراسر عدم اطمینان داشته باشیم. این‌گونه است که می‌توان در تبدیل تهدید به فرصت بهتر عمل کرد.

منبع: EY

مترجم: مارال مختارزاده

تبدیل تهدید به فرصت 3

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

کارخانه های موقتی

از دهه ۱۹۸۰ میلیون ها دلار بر روی اتوماسیون منعطف سرمایه‌گذاری شده است. اما ممکن است آن چیزی که به انغطاف‌پذیری نیاز داشته باشد، شرکت‌های‌مان…

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *