چرا استارتاپ‌ها به مربی نیاز دارند؟

blank

جذب و ایجاد اشتیاق در بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها نوعی هنر است. مشاوران و مربیانی که تجربه فعالیت با شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها را دارند، می‌دانند که برخی مواقع بیزینس کوچینگ و مربیگری بیش از مشاوره دادن به کار می آید. فرقی نمی‌کند از طریق کدام فرمت‌ حرفه‌ای با استارتاپ‌ها، شبکه‌های شتاب‌دهنده، موسسه بنیان‌گذاران و فارغ‌التحصیلان فعالیت کنید، نکته مهم این است که مشاوره به استارتاپ‌ها همیشه با نوعی مقاومت و تعارض همراه است.

به عنوان یک بنیان‌گذار، ممکن است مشاوران زیادی را استخدام کرده باشید و هرگز نتوانید به خوبی با آنان کار کنید. اشتباه نکنید. احتمالاً مشاوران شما افراد بسیار مستعدی هم بوده‌اند اما واقعیت این است که استارتاپ‌ها به سادگی با شیوه کاری مشاوران تجهیز و تکمیل نمی‌شوند.

چرا مشاوره برای استارتاپ‌هایی که در مراحل اولیه چرخه عمرشان هستند خوب عمل نمی‌کند؟

فرایند مشاوره معمولاً شامل پیشنهاد ایده‌های جدید برای راه‌اندازی و اجرایی کردن استارتاپ است. در حقیقت، استارتاپ‌ها کمتر نیازمند ایده‌های جدید هستند زیرا انها قبلاً در این مورد فکر کرده‌اند و می‌دانند می‌خواهند با ایده‌هایشان چه کار کنند؛ بنابراین اضافه کردن ایده‌های بیشتر موجب استرس‌زایی برای استارتاپ‌ها می‌شود به ویژه اگر منابع اجرایی انها مشخص نباشد.

علاوه بر این، مشاوره یک راه بسیار گران برای اجرای ایده‌های استارتاپی است. مشاوران هر روز بین ۳۵۰ تا ۱۵۰۰ پوند هزینه دریافت می‌کنند. اگر ماهیت استارتاپ با صرف هزینه پایین تشکیل شده باشد، هزینه‌هایی مانند این به‌هیچ‌عنوان قابل توجیه نخواهد بود. نکته مهم این است که اگر می‌خواهید به استارتاپی کمک کنید، باید به بنیان‌گذار کمک کنید کسب‌وکارش را بسازد نه اینکه شما این کار را برایش انجام دهید.

مربیگری در مقابل مشاوره:

اگر مشاوره به مجموعه مهارت‌های لازم برای مدیریت استارتاپ‌ها می‌پردازد،  راه و رسم مربیگری در مورد پرورش چنین مهارت‌هایی است. یک مربی خوب پاسخ‌هایی آماده همراه خود ندارد. او با مجموعه‌ای از سؤالات به سراغ شما می‌آید.

مربیگری در مقایسه با مشاوره به مهارت‌های مختلفی نیاز دارد. در این یادداشت به ایده‌ها و نکاتی پرداخته می‌شود که به شما کمک می‌کند مربی بهتری برای استارتاپ‌ها باشید:

مربیگری

اجازه دهید خودشان دستور کار را به شما بدهند

مشاوران به‌سرعت نیازها و الزامات یک استارتاپ را پیش‌بینی می‌کنند؛ اما اگر شما با اولویت‌های اصلی بنیان‌گذار ارتباط برقرار نکنید، فقط بخشی از توجه آن‌ها را به خود جلب خواهید کرد. از انها بپرسید چه چیزی موجب می‌شود شب‌ها بیدار بمانند و اجازه دهید با شرح درست دغدغه‌شان، نیمی از مسیر را بپیمایند.

هیچ‌کس نمی‌تواند قبل از این‌که اوضاع و شرایط را درک کند، مشاوره دریافت نماید:

کریس واس، استاد سابق و افسانه‌ای مذاکره در هاروارد، توضیح می‌دهد که به‌جای اینکه به دنبال «بله» گفتن در افراد باشید، ابتدا باید آن‌ها را متقاعد کنید که بگویند: «درست است». رساندن افراد به درک درستی از وضعیت خودشان، نوعی نقطه اتصال و همدلی برای شروع همکاری به شمار می‌رود.

سؤالات قدرتمندتر از پاسخ‌ها هستند

الن ماسک اذعان می‌کند: “بارها به این نتیجه رسیده‌ام که سؤالات به‌مراتب دشوارتر از پاسخ‌ها هستند. اگر شما بتوانید به‌درستی سؤالی را مطرح کنید، پاسخ به آن آسان خواهد بود.”پرسیدن سؤالات باز از بنیان گذران و مؤسسین استارتاپ‌ها به انها کمک می‌کند تا از طریق دقیق شدن در مسائل خودشان بسیاری از نقاط کور را شناسایی کنند و سپس در پی حل مسئله باشند.

به دنبال مشخصات و ویژگی‌های خاص باشید:

نتایج، اهداف و اقدامات دقیق‌تر موجب اشتیاق بیشتر در افراد می‌شود. سعی کنید هر جا که امکان دارد نکات و تعاریفی را بیاموزید. نقل‌قول جالبی وجود دارد که اذعان می‌کند: “درست است که در تئوری، هیچ تفاوتی بین تئوری و عمل وجود ندارد اما در عمل این تفاوت بارز است.’

کنجکاوی با قضاوت کردن متفاوت است:

حالت تدافعی از احساس یک ارزیابی و قضاوت ناعادلانه شامل می‌شود. اگر کسی حالت تدافعی به خود بگیرد، قدرت شما برای تأثیرگذاری بر آن‌ها بسیار تحلیل می‌رود. نقطه مقابل قضاوت افراد کنجکاوی است. پس کنجکاو باشید و سؤال بپرسید، نه اینکه به‌سرعت به دنبال نتیجه گرفتن و قضاوت امور باشید.

سعی کنید حرف دل انها را به زبان اورید:

سخنان شما وقتی از زبان افراد دیگری مجدداً تکرار شوند، متفاوت به نظر می‌رسند. شرح و بازخوانی ایده‌های بنیان‌گذاران از زبان شما، آن‌ها را قادر می‌سازد تا اندیشه‌های خود را ساده کرده و منطق‌های معیوب و مسئله‌دار را شناسایی کنند.

تجربه را به اشتراک بگذارید، نه دستورالعمل:

به اشتراک‌گذاری یک داستان شخصی پر از جزئیات و احساسات، راه بسیار بهتری است تا اینکه صرفاً مجموعه‌ای از مراحل را فهرست کنید. همچنین این موضوع به فرد کمک می‌کند تا بتواند در هر زمان دیگری با استفاده از الهاماتی که از داستان و تجارب شما گرفته است، نقشه راه خود را مجدداً طراحی کند.

صبور بودن برای آموزش اثربخش امری ضروری است

اگر در گوگل سرچ کنید که چطور می‌توان معلم بهتری بود، به یک کلیدواژه مشابه می‌رسید و آن صبور بودن است. در یک جلسه ممکن است که میزان دریافت پیام به نظر بالا بیاید اما معلمان بزرگ می‌دانند که یادگیری اثربخش زمان می‌برد و اغلب بیش از یک‌بار تلاش را می‌طلبد.

تجربه را به اشتراک بگذارید، نه دستورالعمل:

به اشتراک‌گذاری یک داستان شخصی پر از جزئیات و احساسات، راه بسیار بهتری است تا اینکه صرفاً مجموعه‌ای از مراحل را فهرست کنید. همچنین این موضوع به فرد کمک می‌کند تا بتواند در هر زمان دیگری با استفاده از الهاماتی که از داستان و تجارب شما گرفته است، نقشه راه خود را مجدداً طراحی کند.

به چیزی که سزاوار ارزش است، اعتبار دهید:

یک بنیان‌گذار می‌تواند با مشکلاتی روبرو شود، بنابراین آسان‌ترین راه این است که از مشکلات چشم‌پوشی کنید و نقاطی را برای تحسین او بیابید مخصوصاً اگر نقطه قابل‌توجهی برای ستایش و تحسین آن وجود نداشته باشد. از سوی دیگر، دریافت تحسین‌های خارجی برای چیزهایی که در داخل استارتاپ ارزش‌آفرین هستند، بسیار قدرتمندتر خواهند بود.

پیگیری کردن ۹۰ درصد از خلق ارزش است

من تمایل دارم جلسات خود را با یک اقدام عملی مشخص برای بنیان‌گذاران به پایان برسانم، اما بلافاصله پس از جلسه، آن‌ها به‌طور مستقیم به هرج‌ومرج قبلی برمی‌گردند. پیگیری امور استارتاپ‌ها حتی بعد از اتمام فرایند مربیگری، نه‌تنها نشان‌دهنده مسئولیت شما به تیم استارتاپی است بلکه موقعیتی برای خدمات بعدی برایتان فراهم خواهد آورد.

برای بنیان‌گذارانی که به دنبال مربی هستند:

پیدا کردن یک مربی عالی سخت است. شما می‌خواهید کسی را بیابید که بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید. کسی که بتواند خود را کنار بگذارد و دغدغه شما را داشته باشد. کسی که می‌داند چگونه با افراد مستعد کار کند.

شما سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در زمان و انرژی احساسی را از مربی خود می‌طلبد، بنابراین بهتر است که سعی کنید به توصیه‌ها و تلاش‌های آنان به خوبی پاسخ دهید و این انرژی و زمان را جبران نمایید. به یاد داشته باشید که اطراف خود را با بهترین افرادی پر کنید که می‌توانند بیشترین تأثیر را در موفقیت بالقوه شما داشته باشند.

منبع: MEDIUM

مترجم: مارال مختارزاده

مربی

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *