مهارت های مدیران عامل در سال ۲۰۱۸

مهارت های مدیران عامل

وظیفه مدیرعامل صرفا تعیین دستورکار کارکنان سازمان نیست بلکه یک مدیر عامل باید درک خوبی از موقعیت کسب وکار ، امور مالی و ارتباطات سازمان نیز داشته باشد ، همچنین باید از  وضعیت بازار ، فن آوری های جدید و سیاست های مربوطه آگاهی کامل داشته باشد. می توان گفت کار اصلی مدیران کمک به دیگران برای یکپارچه سازی محیط کار است. اغلب مهارت های مدیران عامل با مهارت های رهبری همپوشانی دارند، زیرا  وظایف هر دو شامل حل مسئله، تصمیم گیری، برنامه ریزی، ارتباط با دیگران و مدیریت زمان می شود.

بنابراین مدیران خوب اغلب رهبران خوبی نیز هستند. با توجه به اینکه در بعضی موارد موقعیت های مدیران عامل شامل برخی از با ارزش ترین و معتبر ترین مشاغل در کشور می شود. به همین دلیل، مدیریت خوب یا بد، می تواند تاثیر زیادی در زندگی بسیاری از افراد داشته باشد، بنابراین مهارت های شما به عنوان یک مدیرعامل واقعا مهم هستند. برای مدیران عامل جدید که مایل به کسب شیوه های موفق در مدیریت سازمان و دست زدن به چالش های مهم در محل کار هستند ضروری است که از مهارت های مورد نیاز مدیران موفق برخوردار باشند. در واقع شما به عنوان یک مدیرعامل نیاز به درک جامع از آنچه را که یک مدیر موثر می تواند  از طریق ایجاد روابط مثبت، انجام رهبری تیم و انگیزه دادن به کارکنان جهت توانمند سازی و رشد سازمان ایجاد کند، دارید.

مهارت های مدیریتی برای بسیاری از موقعیت های مختلف، در سطوح مختلف یک شرکت، از رهبران برتر تا ناظران متوسط، مهم هستند. به طور کلی پنج وظیفه اصلی برای مدیران عامل برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی، هدایت و نظارت است. در ادامه به بررسی بیشتر وظایف مدیران عامل و مهارت های مورد نیاز آنها در جدیدترین وضعیت بازار و سازمان ها می پردازیم.

 برنامه ریزی

مدیرعامل باید بتواند شخصا در تهیه پیش نویس سیاست و استراتژی شرکت دخالت داشته باشد برای همین منظور شما ممکن است ابتدا به اهداف خاصی برسید و سپس مسئول ایجاد راه هایی برای رسیدن به این اهداف باشید. حتی ممکن است نیاز به تنظیم برنامه شخص دیگری برای شرایط جدید داشته باشید. در هر صورت، شما به عنوان یک مدیرعامل باید بدانید که منابع شما کدام اند و به این ترتیب جدول زمانی و بودجه را تنظیم کنید و سپس وظایف و حوزه های مسئولیت را به دیگران اختصاص دهید.

 مهارت های مرتبط :

تجزیه و تحلیل مشکلات تجاری، تجزیه و تحلیل هزینه ها، تفکر انتقادی، ایجاد طرح های جدید برای کسب و کار جدید، توسعه، کارآفرینی، شناسایی منافع صاحبان سهام، پیشنهاد راه حل برای مشکلات تجاری، تحقیق، مهارت های کیفی، برنامه ریزی استراتژیک، تفکر استراتژیک، بهره برداری از فناوری اطلاعات برای تسهیل تصمیم گیری، نوشتن پیشنهادات برای طرح های تجاری یا پروژه ها، ارائه چشم انداز.

مهارت های مدیران عامل
مهارت های مدیران عامل

 سازماندهی

به طور کلی سازماندهی به معنی ایجاد ساختارهایی برای پشتیبانی یا اجرای یک طرح است. این موضوع ممکن است شامل ایجاد یک سیستم جدید از کسانی باشد که برای ایجاد یک طرح جدید برای سازمان و یا ساختن استراتژی و برنامه ریزی در مورد چگونگی حرکت از طریق یک پروژه به سمت هدف ، انتخاب شده اند. به همین منظور مدیر در مورد برنامه ریزی و پیش بینی منابع نیاز  به توانایی در درک آینده پروژه دارد.

 مهارت های مرتبط :

دقت، توانایی اداری، توانایی تحلیل، ارزیابی عوامل موثر بر بهره وری، گفتگوهای تجاری، ایجاد ارتباط با مخاطبان خاص، نوآوری، تفکر منطقی، لجستیک، مذاکره، سخنرانی عمومی، راه های پیشنهادی برای افزایش بهره وری، دانش فنی ،آگاهی از فن آوری های جدید.

 هدایت

هدایت بخشی است که در آن به کارکنان می گویید چه کاری باید انجام دهند و سپس برای رسیدن به اهداف سازمان آنها را راهنمایی می کنید.

 مهارت های مرتبط :

برهان، مدیریت اختلاف، حل اختلاف، تصمیم گیری، نمایندگی، ارائه سخنرانی ها، تقسیم کار، توانمند سازی، تعامل، تمرکز روی هدف، تعیین هدف، تعامل با افراد از پیشینه های مختلف، رهبری، ایجاد انگیزه، رفع موانع، بهره وری، حل مسائل، حرفه ای بودن، ارائه نقد سازنده، توصیه به کاهش هزینه ها، توصیه های بهبود فرآیندها، رضایت بخش بودن انتقاد، مسئولیت پذیری جهت فروش، ایجاد اعتماد برای کارکنان، ارتباطات کلامی.

 هماهنگی

مدیران باید بدانند چه اتفاقی قرار است در آینده بیفتد، چه کسی و چه چیزی برای انجام وظایف لازم است. اگر کسی سوءاستفاده کند، اگر کسی به کمک نیاز دارد، اگر مشکلی نادیده گرفته شود یا منابع مورد استفاده قرار نگیرد، یک مدیر باید مسئله را متوجه و اصلاح کند. هماهنگی مهارتی است که اجازه می دهد کل سازمان یکپارچه شود.

 مهارت های مرتبط :

سازگاری، سازگاری با تغییر شرایط تجاری، ایجاد رابطه سازنده، همکاری، ارتباطات سازنده

 نظارت

نظارت به معنی پیگیری آنچه در حال انجام است و برطرف کردن مشکلاتی است که ممکن در حین کار و یا خارج از محل اتفاق بیفتد. این مسئله ممکن است هر چیزی را از بررسی مدل های کسب و کار و بررسی ناکارایی آن شامل شود . برای چک کردن شرایط مطمئن شوید که پروژه در زمان و بودجه مورد نظر قرار دارد. می توان گفت نظارت فاز نگهداری از پروژه است.

 مهارت های مرتبط :

دستیابی به اهداف، ارزیابی پیشرفت در جهت اهداف، مدیریت بودجه، مدیریت بازرگانی، ایجاد بودجه برای واحدهای تجاری، ایجاد گزارش های مالی، ارزیابی نامزدهای شغلی، ارزیابی عملکرد کارکنان، مدیریت مالی، تهیه گزارش مالی، استخدام، تفسیر اطلاعات مالی، تفسیر مقررات حقوقی مربوط به کسب و کار، مصاحبه نامزدان برای مشاغل، مدیریت محصول، مدیریت پروژه، مدیریت فرایند، استخدام استعدادهای درخشان، تلاش برای رسیدن موفقیت، آموزش کارکنان ، نوشتن گزارشات در مورد فعالیت های تجاری، درک امور مالی.

مهارت های مدیران عامل

 علاوه بر مواردی که تاکنون به آنها اشاره شد سایر مهارت دیگر که هر مدیرعامل به آن نیاز دارد شامل موارد زیر است:

  • هر مدیر باید بداند چگونه کارکنان را تشویق و تقویت کند و چگونه هنگامی که اشتباه می کنند از آنها انتقاد کند. رهبران واقعی اشتباهات کارکنان خود را به عنوان فرصت های یادگیری می پذیرند؛ بدین ترتیب رهبری به معنای مسئولیت همه چیزهایی است که در بخش اتفاق می افتد.

 

  • هر مدیر باید یاد بگیرد تا با افراد سنی مختلف، سنت های قومی، ادیان، راه های سیاسی و انواع شخصیت ارتباط برقرار نماید و باید به طیف گسترده ای از دیدگاه ها احترام بگذارد که برای تحقق بخشیدن به این هدف نیازمند صبر و شکیبایی بیشتری است.

 

  • مدیران نیاز به مهارت های تحلیلی برتر دارند. آنها باید از تاثیرات کوتاه مدت و دراز مدت همه تصمیماتی که می گیرند با خبر باشند. آنها از نظر تفکر در سطح بالای شرکت قرار می گیرند بنابراین از قابلیت حل مسائل به بهترین نحو برخوردار هستند. آنها باید بتوانند از تجارب گذشته یاد بگیرند و توانایی مدیریت زمان خود و برنامه ریزی موثرترین استفاده از زمان در سازمان و اولویت بندی درست کارها را داشته باشند.

 

  • مدیران موثر باید بتوانند احساسات خود را به درستی کنترل کنند. بلوغ عاطفی آنها باعث اعتماد به نفس و توانایی همکاری با زیردستانشان می شود. آنها مایلند دیگران در سازمان خود را به خوبی نشان دهند ،آنها از سوی رقبا تهدید نمی شوند و اجازه نمی دهند که دیگران در تصمیماتشان نفوذ کنند. آنها از خودشان شناخت کامل دارند و در مورد پیدا کردن راه هایی برای بهبود عملکرد خود و دیگران تلاش می کنند.

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *