مربی یا مشاور؟ برای کسب‌وکار خود به مربی احتیاج دارید یا به مشاور؟

مربی

مربی و مشاور دو واژه پرکاربرد در دنیای امروز کسب‌وکار هستند و گاهی به جای همدیگر به‌کار می‌روند. اما این دو واژه یک معنای واحد ندارند و تفاوت‌های ظریف اما مهمی میان مربی‌ و مشاور وجود دارد. برای آنکه بتوانید از میان مربی و مشاور یک انتخاب درست داشته باشید، لازم است با تفاوت‌های این دو آشنا شوید. به طور کلی، مربی‌گری می‌تواند کارآفرینان را به رهبران اثربخش تبدیل کند و در سوی مقابل، مشاوره تخصص و کمکی را که به شدت به آن نیاز دارید، در اختیار  شما قرار می‌دهد. همین توصیف نشان می‌دهد که مرز بین مربی‌گری و مشاوره تا حد زیادی مبهم است و ممکن است مخاطبی که قصد انتخاب میان این دو را دارد، با شرایطی روبه‌رو شود که نیازش به صورت واقعی و موثر مرتفع نشود.

دانستن اینکه چه زمانی لازم است مربی یا مشاور استخدام کنید، موضوعی حیاتی برای کسب‌وکارتان است و از طریق توسعه مهارت‌های رهبری در شما و یا کمک به حل مسائل ذهنی‌تان به شما کمک می‌کند. این یادداشت به نظرات ۱۳ نفر از اعضای شورای مربیان وب‌سایت معتبر و مشهور فوربس اختصاص دارد و تفاوت‌های کلیدی بین مربی‌ و مشاور را از دید آنها تشریح می‌کند و هریک از این اشخاص، ضرورت انتخاب صحیح میان این دو مفهوم مهم را بیان می‌کنند.

 دستیابی به حقیقت در برابر به اجرا درآوردن:

تفاوت اصلی میان مربی‌ و مشاور در این است که پاسخ‌ها در فرایند مربی‌گری از خود مشتریان گرفته می‌شود، درحالی‌که این مشاور است که به مشتری‌اش می‌گوید چه کاری باید انجام دهد. در حین فرایند مربی‌گری، مربی کاری می‌کند که استراتژی‌های کارآمد را برگزینید و خودتان حقیقت وجودی خودتان را درک کنید. با بهره‌گیری از فرایند مشاوره، می‌توانید ابزارهایی را در اختیار خواهید داشت که می‌توانند به شما در پیشبرد و اجرای فعالیت‌هایتان کمک کنند. بنابراین، هر دو مفهوم مربی‌گری و مشاوره، می‌توانند با توجه به هدف و قصدتان مفید واقع شوند.

 راهنمایی در برابر ارائه دستورالعمل:

فرض کنید می‌خواهید دوچرخه‌سواری یاد بگیرید، یک مشاور، مدتی دوچرخه‌سواری می‌کند و یک کتابچه راهنما در مورد نحوه راندن دوچرخه به شما ارائه می‌دهد. این در حالی است که در همین فرایند مشابه، مربی در کنار شما حرکت می‌کند، سعی می‌کند شما را هدایت نماید و تا زمانی که احساس کند اعتماد به‌نفس لازم را برای ادامه مسیر به دست آورده‌اید، شما را همراهی خواهد کرد. این تفاوت بیت مربی و مشاور است بنابراین اگر می‌خواهید متخصصی به شما، فرایند و روش انجام کار را آموزش دهد، یک مشاور استخدام کنید اما اگر می‌خواهید خودتان را کشف کنید، به یک مربی نیاز دارید.

مربی و مشاور

 خلق ظرفیت در برابر حل مسئله:

مربی‌گری به خلق ظرفیت‌ها و افزایش توانمندی‌ها می‌پردازد. در مقابل، مشاور به مشتریانش کمک می‌کند تا چالشی خاص در کسب‌وکارشان را حل کنند. توجه داشته باشید که این دو مفهوم می‌توانند مرتبط باشند، اما معمولاً بین مشاوره (کمک به مشتری یا حل چالش خاصی برای بهبود عملیاتی یا موقعیت رقابتی) و مربی‌گری (کمک به یک رهبر یا یک تیم با پدیدآوردن و تقویت اعتماد به نفس و قابلیت رهبری اثربخش در آنها) تفاوت وجود دارد.

 محرک درونی رشد در برابر متخصص بیرونی:‌

به طور معمول، مشاور متخصص یک موضوع مشخص است و بر اساس دانش، تجربه و فهمش از مسائل، توصیه‌هایی حرفه‌ای را ارائه می‌دهد. اما مربی به مشتریانش کمک می‌کند تا با خودشان شفاف باشند و به شناخت بیشتری از خود برسند. این رویکرد باعث می‌شود تا افراد بتوانند در دستیابی به اهداف خود پیشرفت کنند و شخصاً رشد نمایند.

 جست‌وجو در برابر کار با گزینه‌های محتمل:

هنگامی‌که مربی هستید، به جست‌وجو و کشف فرصت‌ها می‌پردازید و هنگامی‌که مشاوره می‌دهید، گزینه‌های محتمل و فرصت‌های موجود برای رشد را پیش چشم مخاطبان‌تان قرار می‌دهید. دانستن این تفاوت، شما را قادر می‌سازد تا بیشترین ارزش را برای مشتری خود ایجاد کنید. هنگامی‌که به مربی‌گری مشغول هستید، به آن‌ها کمک می‌کنید فرصت‌هایی را کشف کنند که شاید به تنهایی قادر به تشخیص آن‌ها نباشند. اما در فرایند مشاوره، احتمالات موجود را بررسی کرده و بر اساس دانش و تجربه خود امکان‌پذیرترین راه را پیشنهاد می‌دهید.

 “خودتان می‌دانید” در برابر “من می‌دانم”:

نقش مربی این است که همراه با شما کار کند، مربی آنجا است تا به شما کمک کند به خودتان و مسائل درونی‌تان پاسخ دهید. مربیان از طریق ژرف‌اندیشی سؤالات درست را می‌پرسند و شما را به فکر کردن درباره پاسخ‌های صحیح ترغیب می‌کنند. درحالی‌که یک مشاور، متخصصی است که بر اساس تجزیه‌وتحلیل خود از وضعیت کنونی، پاسخ درست را به شما ارائه می‌دهد. مشاوران سعی می‌کنند سؤالات درستی بپرسند تا پاسخ صحیحی به شما دهند.

 راهبری در برابر تسلط:

ارتقای مشتریان برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های بالقوه‌شان، اقدامی از جنس مربی‌گری است. اما از مشاور انتظار می‌رود در محدوده مشخصی از مسائل فنی متخصص باشد. به‌عنوان یک مربی حرفه‌ای، ممکن است برنامه‌نویسی و کدنویسی را در حد و اندازه مشتری بلد نباشید، اما می‌توانید آنها را برای جست‌وجوی بهتر و کارآمدتر راهنمایی کنید. اما در جایگاه مشاور به عنوان مثال باید بتوانید با تسلط کامل و اختیار تام راهکارهایی درباره بازار کار، نحوه جست‌و‌جوی نیروی کار و استخدام بهترین گزینه‌ها ارائه کنید.

 جست‌وجو در برابر توصیه کردن:

مشاوران مشکلی را تشخیص داده و برای آن راه‌حلی را توصیه می‌کنند؛ بنابراین، آن‌ها به مشتری بر اساس آنچه بهترین راه‌حل می‌دانند، کمک می‌کنند. مربیان مشکلات را تشخیص نمی‌دهند؛ در عوض، آن‌ها با مخاطب همراهی می‌کنند تا به سؤالات مهمی پاسخ دهند که مربوط به خود فرد است و به او در کشف بهترین راه‌حلی که به آن اعتقاد دارد، کمک می‌کند.

 سؤال پرسیدن در برابر راه‌حل دادن:

تمایز واضحی بین مربی و مشاور وجود دارد. یک مربی خوب، قطعاً شنونده خوبی هم است. آنها به دنبال این هستند که با تفکر عمیق، از روی صداقت و بدون پیش‌داوری مخاطبشان را درک کنند. بنابراین از مشتری‌هایشان سؤال می‌پرسند و از این طریق مسیر را به آنان نشان می‌دهند و شاید حتی پیگیر جواب آن سئوالات هم نباشند. از سوی دیگر، مشاوران راه‌حل می‌دهند. در طی این روند، شفافیت و رشد بلند‌مدت هم رخ می‌دهد.

 رویکردی متفاوت با هدفی مشابه:‌

در مربی‌گری پاسخ‌ها و راه‌حل‌ها توسط خود مشتری ارائه می‌شود و مربی تسهیل‌گر این فرایند است. این در حالی است که در فرایند مشاوره، پاسخ و راه‌حل‌ها توسط مشاور به عنوان متخصص ارائه می‌شود. نکته مهم این است که نتیجه نهایی یکسان است، اما پشتیبانی از یادگیری مشتری در برابر انتخاب و اقدام درست رویکرد و روندی کاملاً متمایز دارند.

 تمرکز بر مشتری یا تمرکز بر مشکل:

تفاوت اصلی بین مربیان و مشاوران حوزه‌ای است که بر آن تمرکز دارند. در مشاوره، تمرکز بر مسئله است و هدف از مشاوره نیز، ارائه بهترین شیوه برای حل مشکل است. درحالی‌که در مربی‌گری، تمرکز بر روی مشتری و کمک به آن‌ها در ارتقای توانمندی‌شان برای حل مشکلات و چالش‌هایی است که در زندگی کاری و شخصی آنان ظاهر می‌شود و می‌تواند آن‌ها را به دردسر بیندازد.

 توانمندسازی در برابرِ دادن توصیه و پیشنهاد:

مربیان برای تقویت توانایی مشتری در تصمیم‌گیری آموزش دیده‌اند. مربیان باتجربه می‌دانند که چگونه سؤالات مناسبی بپرسند تا انگیزه مشتری را برای اعمال راه‌حل‌های درست افزایش دهند و از این طریق در زندگی شخصی و کاری‌شان بهبود ایجاد کنند. این در حالی است که مشاوران برای ارائه مشاوره تخصصی در زمینه حرفه‌ای خود استخدام می‌شوند. هر دو این خدمات ارائه شده توسط مربی و مشاور می‌توانند به شما کمک زیادی کنند.

 نگاه نسبت به متخصص:

مربیان معتقدند مشتری بهترین متخصص در کسب‌وکار خودش است. یک مربی با رویکرد فعالانه و پرسیدن سؤالاتی که فکر را به حرکت وامی‌دارد، به مشتری کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کند. اما مشاوران رویکرد متفاوتی دارند؛ آنها خودشان متخصص در یک رشته خاص هستند. درک این نکته بسیار مهم است، زیرا مربیگری موجب تغییرات معنادار و پایداری در کوتاه‌مدت و بلندمدت می‌شود، درحالی‌که مشاوره به طور کلی پاسخ‌های کوتاه‌مدتی را برای حل یک مشکل خاص ارائه می‌دهد.

منبع: فوربس

مترجم: مارال مختارزاده

مربیگری و مشاوره

دوره های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *