مدیر بازاریابی حرفه ‌ای به چه کسی گفته می‌شود؟

مدیر بازاریابی حرفه ای

مدیر بازاریابی حرفه ای شخصی است که بازاریابی یک کسب‌وکار یا محصول را بر عهده دارد. یک مدیر بازاریابی بهتر است ماهیتی برون‌گرا، اجتماعی و خودجوش داشته باشد. برای هماهنگی با این صفات، آن‌ها باید بسیار متمرکز، جزئی نگر و با وجدان کاری باشند و البته در مورد محدودیت‌های بودجه و زمان‌بندی بسیار محتاط عمل کنند.

مدیران بازاریابی مسئولیت‌های مختلفی از قبیل تخمین بودجه برای کمپین‌های بازاریابی، ارائه آن‌ها برای تأیید، کار با آژانس‌های تبلیغاتی، درگیر شدن در مذاکرات، تهیه قراردادهای فروش و انواع مختلف تبلیغات را بر عهده دارند.

مدیر بازاریابی حرفه ای دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

وظایف یک مدیر بازاریابی حرفه ای می‌تواند در هر شرکت و صنعتی متفاوت باشد. با این حال، بیشتر مدیران بازاریابی برخی از مسئولیت‌های مشترک را دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد‌:

مدیر بازاریابی حرفه‌ای نظرات غیرحرفه‌ای را خنثی می‌کند و به مردم اطمینان می‌دهد که این شرکت تمام تلاش خود را برای تحقیق و تصحیح خط محصول خود انجام می‌دهد. از طریق بیانیه‌ها و تبلیغات دقیق و متناسب، مدیران بازاریابی سعی می‌کند تا ترس و عصبانیت مشتریان را تسکین دهد و بدین گونه اعتبار شرکت را تضمین می‌کند.

مدیر بازاریابی حرفه ای با سایر اعضای تیم برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی همکاری می‌کند. همچنین ممکن است پس از تعیین بودجه بازاریابی، در مورد قراردادها و اشکال مختلف تبلیغات، با شرکای استراتژیکشان مذاکره کند. یک مدیر بازاریابی حرفه‌ ای با اعضای تیم همکاری خواهد کرد تا بهترین و خلاق‌ترین روش‌های تبلیغ محصولات یا خدمات شرکت را تعیین کند.

مدیران بازاریابی حرفه‌ای همچنین قابلیت بازاریابی یک محصول یا خدمت جدید را مشخص می‌کنند. آن‌ها سطح نیاز و علاقه عمومی را به یک محصول یا خدمت جدید می‌سنجند و سعی می‌کنند متناسب با نیاز بازار رفتار کنند. در همین راستا استراتژی‌های قیمت‌گذاری را هم بر عهده دارند. آن‌ها به دنبال بازارهای جدیدی هستند که ممکن است محصول یا خدمتشان در آنجا خوب عمل کند. مدیران بازاریابی تحقیقات پیچیده محصول، از جمله آگاهی کامل از نقاط قوت و ضعف محصول را قبل از معرفی ان به بازار بر عهده دارند.

.

موفقیت یک مدیر بازاریابی حرفه ‌ای را چگونه می‌توان سنجید؟

این همان بخشی است که در آن بازاریابی می‌تواند استرس‌زا باشد زیرا بازاریابی مستقیماً با نتایج شرکت گره خورده است. بهتر است مجموعه‌ای از شاخص‌های کلیدی عملکرد را تعریف کنیم که به نتایج و بازدهی کسب‌وکار متصل می‌شوند. سعی کنید تا در تیم بازاریابی هر فرد را مسئول یک کار خاص کنید. در این صورت می‌توانید پیشرفت هر بخش و میزان تأثیرگذاری آن در دیگر بخش‌ها را اندازه‌گیری کنید.

مهارت‌های یک مدیر بازاریابی حرفه‌ای کدام است؟

مدیر بازاریابی حرفه‌ای

چه تفاوتی بین مدیر بازاریابی حرفه ای، مدیر روابط عمومی حرفه ای و مدیر برندینگ حرفه ای وجود دارد؟

اگرچه بین این دو نقش شغلی شباهت‌هایی وجود دارد، اما مدیران بازاریابی و مدیران روابط عمومی نقش‌های مختلف و همچنین مسئولیت‌های متنوعی را بر عهده دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد:

مدیر بازاریابی حرفه ای:

مدیران بازاریابی با ایجاد و نظارت بر برنامه‌های بازاریابی به تولید بهتر کالا یا خدمات کمک می‌کنند. آن‌ها تحقیقات گسترده‌ای در مورد بازار انجام می‌دهند تا تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرند و به دنبال روندهای جدید و در حال ظهور در بازار، همکاری با آژانس‌های تبلیغاتی و رسانه‌ها باشند تا به اهداف بازاریابی خود برسند، بودجه‌ها را مدیریت کرده و با اعضای تیم خلاق همکاری کنند. مدیران بازاریابی نیاز به سطح بالایی از خلاقیت و حرفه‌ای بودن دارند. آن‌ها غالباً با مدیران سازمان همکاری نزدیک دارند و درک عمیقی از روند بازاریابی، استراتژی‌های جدید بازاریابی و کمپین‌های مداوم در اختیار مدیران رده عالی سازمان می‌گذارند.

مدیر روابط عمومی حرفه ای:

روابط عمومی بر حفظ پوشش مثبت رسانه‌ها و همچنین روابط مثبت با کسانی است که علاقه به شرکت یا برند تجاری دارند. این موضوع مخاطبان گسترده‌تری، از مشتری و رسانه گرفته تا کارمندان و ذینفعان را در برمی‌گیرد. مدیران روابط عمومی با برقراری ارتباط مؤثر از طریق پیام‌های کتبی، کلامی و بین فردی، متخصص در حفظ تصویر عمومی مثبت و ایجاد اعتماد برای مشتریان هستند. در حالی که نقش‌های اصلی یک مدیر بازاریابی و مدیر روابط عمومی بسیار متفاوت است با این حال، هر دو نوع مدیران باید مهارت‌های کلامی، نوشتاری، بین فردی و رهبری بسیار خوبی داشته باشند. آن‌ها همچنین باید دانش قوی در کسب‌وکار داشته باشند که ناشی از سال‌ها تجربه حرفه‌ای است.

مدیر برندینگ حرفه ای:

مدیر برند را می‌توان به عنوان طرفدار دو اتشه شرکت شناخت و به طور معمول تحت نظارت مدیر بازاریابی فعالیت می‌کند. این نقش شامل خاص بودن و استراتژیک ساختن پیام‌هایی است که شرکت برای کاربران یا مصرف‌کنندگان خود ارسال می‌کند. هنر برندینگ ایجاد احساس اعتمادبه‌نفس و اطمینان در مشتریان است. این احساس اعتماد همان چیزی است که باعث می‌شود مصرف‌کنندگان به راحتی روی دکمه خرید کلیک کنند و شما را به دیگر رقبا ترجیح دهند.

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *