مدیریت استرس در محل کار برای مدیران

ما در فرهنگی زندگی می‌کنیم که به تجارت همراه با استرس احترام گذاشته می شود. به بیان دیگر هرچه در محیط کار پر مشغله تر باشیم و استرس بیشتری داشته باشیم ، مهم و با ارزش تر به نظر می‌رسیم. اما این استرس می تواند برای انسان بسیار مضر باشد و  به خواب، سلامتی، روابط، میزان بهره‌ وری و داشتن حس رضایتمندی فرد لطمه بزند. بنابراین همه ما چه در جایگاه مدیر و یا به عنوان یک کارمند باید یاد بگیریم که چطور با استرس مقابله کنیم و یاد بگیریم چطور استرس را در محیط کار خود کاهش دهیم. در این مقاله، علاوه بر این که علت های مختلف استرس را مرور خواهیم کرد، برای مدیران نیز در مورد نحوه کمک به کاهش استرس در محیط کار و حمایت از کارمندان روش هایی را خاطر نشان خواهیم کرد.

استرس در محل کار

شما به عنوان یک مدیر خوب می‌توانید استرس را در محل کار با ایجاد یک محیط کار سالم کاهش دهید. محیط کار سالم زمانی ایده‌آل است که یک نتیجه مثبت در یک جو پر استرس را حفظ می‌کند. محیط کاری سالم برای شرکت شما خوب است چرا که می‌تواند منجر به افزایش موفقیت در کسب و کار شما شود. به یاد داشته باشید که استرس بیش از حد می‌تواند با عملکرد کارمندان شما تداخل داشته باشد ، بر روی سلامت جسمی و عاطفی آنها تاثیر منفی بگذارد و  در نهایت روابط بین همکاران و زندگی شخصی آنها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

با توجه به تعریف سازمان بهداشت جهانی، استرس محیط کار به ویژه در شرایطی متداول است که از کارمندان خواسته می‌شود تا کارهایی را انجام دهند که از دانش، توانایی‌ و مهارت‌ های آنها فراتر است و در مقابل از طرف همتایان ، سرپرستان و مدیران خود حمایت نمی شوند. همچنین در ادامه همین تحقیقات کارکنان انتظارات غیر واقعی مدیران ، همراه با حجم کاری سنگین و مهلت‌ های زمانی کوتاه را به عنوان عوامب استرس‌زا  ذکر کرده‌اند چرا که با افزایش حجم کاری می‌توان احساس کرد که ساعات کافی برای انجام هر کاری وجود ندارد.

عوامل استرس زا در محیط کار بسیار است اما به طور کلی می توان چندین عامل اصلی استرس زا در کارکنان که مدیران منجر به آنها می شوند را شامل فقدان ایجاد فرصت برای پیشرفت یا رشد کارکنان، دستمزد و حقوق کم، حجم کاری زیاد، انتظارات کاری غیرواقعی، چک کردن لحظه ای توسط سرپرستان و ساعت های طولانی کاری دانست. همچنین افرادی که بسیار دورتر از محل کار خود زندگی می‌کنند برای حضور به موقع در محیط کار بیشتر اوقات استرس خواهند داشت. در حالی که ظهور دورکاری می تواند این استرس را کاهش داده و یا به طور کامل از بین ببرد، اما ثبات شغلی فرد را به خطر انداخته و باز هم عامل استرس زای دیگری را به وجود می آورد. به منظور مدیریت استرس در محل کار برای مدیران بسیار مهم است که نشانه ‌های کارکنان پر استرس مانند  تحویل کار ناقص، کاهش بهره‌ وری، کیفیت پایین کار و بروز اشتباه  در کار را تشخیص دهند. در چنین شرایطی سرپرستان می‌توانند با استفاده از مهلت‌های زمانی خود با کارکنان ملاقات کرده و به آنها در اولویت ‌بندی پروژه‌ ها کمک کنند. اما شما به عنوان یک مدیر چطور به یک وضعیت استرس زا در محیط کار نگاه می‌کنید. آیا آن را به عنوان یک تهدید و یا یک چالش می ‌بینید؟ برای مثال تغییر نیازهای بازار در زمان ورود تکنولوژی می‌تواند برای بسیاری از افراد به عنوان یک تهدید تلقی شود، اما مدیران انعطاف‌پذیر آن را به عنوان چالشی برای مقابله با آن می‌ بینند. از سوی دیگر یک مدیر خوب فردی است که نه تنها از مشکل آگاه است بلکه راه ‌هایی برای رفع آن نیز پیدا می‌کند. کارشناسان روش‌ هایی را پیشنهاد کرده ‌اند که مدیران می‌توانند به وسیله آنها به کارمندان خود کمک کنند تا استرسشان را کنترل نمایند، برخی از این روش ها عبارتند از:

 تیم خود را تشویق کنید تا از نکات مربوط به کاهش استرس، برنامه ‌های یوگا و یا کلاس های مراقبه استفاده کنند و خودتان نیز به همراه آنها در این کلاس ها شرکت کنید.

مطمئن شوید که کارمندان به طور منظم استراحت می‌کنند.

کارکنان خود را تشویق کنید که هر روز ورزش کنند، بعد از کار وقت خود را صرف دوستان و همچنین دنبال کردن سرگرمی‌ های مورد علاقه شان کنند.

برای ایجاد آرامش بیشتر در محیط کار از پخش یک موسیقی آرام و لذت بخش کمک بگیرید.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا ، در ادامه راه‌ حل های دیگری را نیز به منظور مدیریت استرس در محل کار برای مدیران شرح خواهیم داد.

استرس در محل کار

کمک به واضح تر شدن  اهداف اعضای تیم تان

وقت آن رسیده که شما به عنوان یک مدیر اهداف مشخصی را برای اعضای تیم خود تعیین کنید. در واقع با تعیین اهداف واضح‌ تر، اعضای تیم شما مجبور نیستند مدت طولانی از مهلت تحویل کار خود را برای فهمیدن آنچه که وظیفه آنهاست، از دست بدهند ، بلکه آنها به جای انجام این کار، بر روی وظیفه اصلی خود تمرکز می کنند و این عمل کمک می کند که آنها از رفتن به مسیر اشتباه  که منجر به از دست دادن زمان خواهد شد ، دور شوند.

تشویق تمرکز حواس در تیم خود

ایده تمرکز یا تمرکز تفکر هر روز  بیشتر مورد توجه قرار می گیرد ، به این فکر کنید چگونه مدیتیشن می‌تواند شما را به یک رهبر بهتر تبدیل کند و استرس را از محیط کاری شما دور کند.

یک محیط کار انعطاف‌پذیر را پیشنهاد دهید

امروزه، همه به دنبال انعطاف‌پذیری در کار هستند. اجازه دهید اعضای تیم شما بدون نظارت بر آنها انعطاف‌پذیری داشته باشند، مثلا به کارکنان خود اجازه دهید تا هفته‌ای یک ‌بار از خانه کار کنند در این صورت در هفته یک بار تغییر محیط را حس خواهند کرد. به عنوان یک مدیر خوب، همیشه باید به دنبال راه ‌هایی برای کاهش استرس در محل کار باشید.

استرس در محل کار

کارکنان را تشویق کنید تا بدنشان را حرکت دهند

ذهن نیاز دارد که گاهی اوقات استراحت کند. به منظور کاهش استرس در محیط کار، اعضای تیم خود را تشویق کنید که بخشی از وقت روزانه خود برای ورزش کردن در نظر بگیرند. مثلا می توانید از اعضای تیم خود بخواهید که پس از هر ۲ ساعت کار ثابت با کامپیوتر، ۵ دقیقه از روی صندلی بلند شوند و برخی از حرکات کششی را انجام دهند، همچنین با نگاه کردن به بیرون از پنجره، چشمانشان را باز کنند.

blank

ایجاد رابطه مثبت با کارکنان و قدردانی از زحمات آنها

کارمندانی که احساس می‌کنند رابطه مثبتی با مدیریت دارند، احتمال بیشتری دارد که درگیر کار شوند و زمانی که کار آنها مورد توجه قرار می‌گیرد، استرس آنها کاهش می یابد. در واقع شرکت‌ های بزرگ می‌دانند که کارمندان قلب کسب‌ وکار آنها هستند.. بنابراین یک مدیر خوب باید تلاش اعضای تیم خود را تشخیص دهد و از کاری که برای شرکت انجام داده‌ اند قدردانی کند. به همین منظور  شما می‌توانید با این افراد صحبت کوتاهی داشته باشید و به آنها بگویید که چه کار بزرگی برای موفقیت شرکت انجام داده ‌اند، یا در طی جلسات هفتگی خود در مقابل همکاران آنها را معرفی  و تشویق کنید.

***

این گام‌ های ساده می‌توانند به شما کمک کنند تا استرس خود و کارکنان را در محیط کار کاهش دهید و نه تنها زندگی آنها را بهبود بخشید، بلکه یک تیم با اعضای ثابت و وفادار برای خود ایجاد کنید که هر روز از آمدن به کار لذت می‌برند. بنابراین برای ایجاد یک محیط کار بدون استرس برای همه، حتی برای خودتان، باید در ابتدا مدیر خوبی باشید.

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *