مدیران خوب پیوسته دانش را جذب می کنند

برای موفقیت یک کمپانی افراد زیادی باید تلاش کنند. چیزی که بسیاری از افراد تصور می کنند این است که نقش اصلی را کارمندان بخش های مختلف به عهده دارند. هر چند که این تصور چندان هم غلط نیست. ولی شیوه مدیریتی هر بخش نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. در واقع اگر شما کارمندان خوبی هم داشته باشید ولی برای هر بخش مسئول و مدیر خوبی نداشته باشید نباید انتظار پیشرفت در کسب و کار خود داشته باشید. . در ادامه ما به برخی از دلایل اهمیت استفاده از مدیران آموزش دیده اشاره می کنیم.

معمولا شما برای هر بخش از شرکت خود یک مسئول و به عبارت دیگر یک مدیر در نظر می گیرید. نقش این مدیر در کنترل بسیاری از مسائل کاری بسیار پر رنگ است. به عنوان مثال این فرد می توان رابط اصلی بین شما به عنوان صاحب اصلی کسب و کار و کارمندان باشد. بدون داشتن یک مدیر ماهر و کارآمد بین اعضای تیم کاری شما و سطوح بالای مدیریتی ، یک اختلاف به وجود می آید که در کل باعث افت بهره وری کمپانی شما می شود. از طرف دیگر یک مدیر آموزش دیده این امکان را برای شما فراهم می کند تا به تمامی اهداف تعیین شده برسید. شما می توانید از آن ها انتظار داشته باشید تا در برابر آنچه که تیم با آن مواجه می شود، مسئول باشد و از پس چالش های کاری به خوبی برآید. به عنوان مثال اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که محصولی را تولید می کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که بدون داشتن یک مدیر فروش ماهر، اعضای تیم فروش شما به خوبی عمل کنند

 چرا آموزش مدیران از اهمیت زیادی برخوردار است؟

مدیران آموزش دیده

سازماندهی تیم :

منظور از سازماندهی تیم کارهایی است که شما هنگام استخدام یک فرد باید انجام دهید. به عنوان مثال جایگاه کاری مناسب را برای وی تعیین کنید و تعیین نمایید برای رسیدن به هدف مورد نظر به چند نفر نیروی کار نیاز دارید. این چیزی است که مدیران آموزش دیده می توانند به راحتی از پس آن برآیند. یعنی می توانند ترکیبی از افراد مورد نیاز با مهارت های گوناگون را استخدام نمایند. با تجربه و مهارت هایی که در طول دوره های آموزشی کسب کرده اند می توانند شخص مورد نظر را مورد ارزیابی قرار دهند، تا مفیدترین نیروهای کاری را برای شما شناسایی نمایند. همچنین در دوره های آموزشی آن ها یاد خواهند گرفت چگونه وظایف مختلف را برای افراد تعریف نمایند، تا بتوانند در مدت زمان معین تمام کارهای تعیین شده را به اتمام برسانند. کنترل و بهره وری از یک تیم ماهر در نهایت برای شما به عنوان صاحب اصلی کسب و کار راحت تر خواهد بود.

نگهداری و کنترل :

هر بخش از کسب کار شما برای رسیدن به هدف معینی در حال فعالیت هستند تا در نهایت شما را به هدف اصلی برسانند. کاری که مدیر هر بخش باید به خوبی از پس آن برآید این است که چگونه روحیه کار جمعی را در این افراد تقویت کند. به این ترتیب افراد یک تیم با یکدیگر بهتر آشنا شده که همین مسئله در بازده آن ها تاثیر مثبتی خواهد داشت. با استفاده از قوانینی که مدیر هر بخش تعیین می کند می توان مطمئن بود که همه چیز بر طبق برنامه پیش می رود و در صورتی ایجاد مشکلی راهنما برای هر بخش وجود دارد. داشتن قوانین از پیش تعیین شده برای هر بخشی از کار لازم است چرا که اشتباهات انسانی غیر قابل اجتناب است اما با وجود این قوانین احتمال وقوع هر کدام کاهش پیدا می کند.

مدیران آموزش دیده
مدیران آموزش دیده

تعیین اهداف معین :

داشتن هدف برای هر تیمی الزامی است چرا که به نیروی کار راهنمایی برای طی کردن مسیر و انگیزه ای برای ادامه می دهد. اهداف اصلی و بلند مدت می توانند توسط صاحبان کسب و کار برای سایر بخش های کوچک تعیین شوند اما همه ما به خوبی می دانیم که برای رسیدن به اهداف بزرگ بهتر است که اولیه اهداف کوچکمان که در راستای اهداف اصلی هستند برسیم. این چیزی است که یک مدیران آموزش دیده با اهمیت و نحوه اجرای آن به خوبی آشنا هستند. زمانی که یک مدیر برای بخش خود اهداف کوتاه مدتی تعیین می کند، در واقع کاری کرده است که افراد متوجه شوند تلاشی که می کنند بی نتیجه نیست البته زمانی که به هدف تعیین شده برسند.

برقراری ارتباط تیمی :

هیچ گروهی نمی تواند انتظار موفقیت داشته باشد مگر این که اعضای آن بتوانند با استفاده از شیوه های درست روانشناسی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این چیزی است که مدیران آموزش دیده با استفاده از تکنیک هایی که آموخته اند به راحتی از پس آن برآیند. به عنوان مثال یک مدیر ماهر برای اعضای تیم تعیین می کند که در صورت ایجاد مشکل چه گزارشی و به چه کسی باید داده شود. داشتن یک ارتباط سالم و واضح می تواند این اطمنیان را ایجاد کن که افراد همدیگر را به موقع از شرایط به وجود آمده اگاه می کنند. البته یک مدیر باید بتواند خود نیز با اعضای تیم خود یک ارتباط سالم برقرار کند و با استفاده از فیدبکی که از آن ها دریافت می کند تغییرات لازم را در استراتژی های مدیریتی خود اعمال نماید. علاوه بر این، افراد واقعا احساس می کنند که شریکی از موفقیت شما هستند و نه تنها یک کارمند.

مدیران آموزش دیده
مدیران آموزش دیده

استفاده درست از تمام منابع :

مدیران آموزش دیده، با استفاده از شیوه های شناختی که به آن ها آموزش داده شده است، می توانند به راحتی پتانسیل های وجودی افراد را شناسایی کرده و به بهترین شکل از آن ها استفاده کنند. به عنوان مثال آن ها مطمئن می شوند کسی که به بازاریاب در بخش فروش کارمی کند حتما موجب افزایش درآمد کمپانی خواهد شد.

اگر شما به عنوان یک صاحب کسب و کار این مقاله را مطالعه کرده اید حتما متوجه اهمیت استفاده از مدیران آموزش دیده برای بهره وری بیشتر شده اید. اما اگر خود کسی هستید که نقش یک مدیر را در یک کمپانی ایفا می کنید بهتر است که خودتان را هموراه با جدیدترین آموزش های روز دنیا به روز نگه دارید تا هموراه جزء اولین انتخاب ها برای شرکت های بزرگ باشید.

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *