قصد ندارید به یک مشاور مدیریت موفق تبدیل شوید؟

مشاور مدیریت

عنوان شغلی مشاور مدیریت دومین انتخاب شغلی موردعلاقه فارغ‌التحصیلان مدیریت است. با داشتن حقوق خوب، شبکه حرفه‌ای ارزشمند و گستردگی نقش‌ها و تجربیات مختلف، می‌توان به آسانی علت این علاقه‌مندی را فهمید. از طرف دیگر طی سال‌های گذشته، بازار جهانی مشاوره سال‌به‌سال رشد خود را داشته است، اگرچه نرخ رشد بین بازارهای بالغ‌تر و اقتصادهای نوظهور متفاوت است. با مجموع ارزش حدود ۲۵۰ میلیارد دلار، بخش مشاوره یکی از بزرگ‌ترین و بالغ‌ترین بازارها در صنعت خدمات حرفه‌ای در جهان است.

بنا به گزارش رویترز درآمد بازار خدمات مشاوره مدیریت آمریکا در سال ۲۰۱۷، حدود ۶۰ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است و پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۵ به ۸۷ میلیارد دلار برسد. بزرگ‌ترین بخش این صنعت مرتبط با مشاوره عملیاتی است که نزدیک به ۳۰٪ از بازار را به خود اختصاص داده است و با اختلاف کمی بخش مشاوره مالی قرار گرفته است. مشاوره استراتژیک – معتبرترین بخش در صنعت – کمتر از ۱۵٪ بازار را در دست دارد و از نظر اندازه قابل مقایسه با مشاوره در حوزه منابع انسانی است. مشاوره فناورانه و تکنولوژیک هم دارای ۲۰٪ از کل سهم بازار است.

بازار مشاوره مدیریت آمریکای شمالی به عنوان پخته‌ترین منطقه در سطح جهان در نظر گرفته می‌شود، بااین‌حال، اروپا، خاورمیانه و آفریقا از نظر اندازه بازار پیشرو هستند و ۴۱٪ از کل سهم اقتصاد مشاوره را در دست دارند. ایالات‌متحده با فاصله زیادی بزرگ‌ترین بازار مشاوره ملی است و کانادا تنها ۷٪ از بازار آمریکای شمالی را در اختیار دارد. آسیا و اقیانوسیه، با استرالیا به عنوان مهم‌ترین مرکز مشاوره، حدود ۱۶ درصد از این صنعت را به خود اختصاص داده است.

اگر انگیزه دارید، از حل مسئله لذت می‌برید و علاقه‌مند به کمک به سازمان‌ها برای بهتر کار کردن هستید، پس میتوانید به یک مشاور مدیریت خوب تبدیل شوید. مشاوران مدیریت به سازمان‌ها برای حل مسائل، ایجاد ارزش، به حداکثر رساندن رشد و بهبود عملکرد شغلی کمک می‌کنند. آن‌ها از مهارت‌های شغلی خود برای ارائه مشاوره و تخصص عینی استفاده می‌کنند و به سازمان کمک می‌کنند تا مهارت‌های خاصی را که ممکن است فاقد آن باشد، توسعه دهد.

شما در درجه اول نگران استراتژی، ساختار، مدیریت و عملکرد یک شرکت خواهید بود. نقش شما شناسایی گزینه‌های پیش روی سازمان و ارائه توصیه‌هایی برای تغییر و همچنین کمک به اجرای راه‌حل‌ها است. به عنوان مشاوران حرفه‌ای مدیریت ممکن است از شما خواسته شود تا مشاوره عینی ارائه دهید. در این میان شما می‌توانید از طریق روش‌هایی مثل راه‌اندازی، رشد یا گسترش کسب‌وکار، سازمان‌دهی مجدد، برنامه‌ریزی، بررسی عملیات، ایده یابی، اجرای پروژه‌های جدید یا دستیابی به یک فناوری جدید به کسب‌وکارها کمک کنید.

مسئولیت‌های یک مشاور مدیریت کدام است؟

به عنوان یک مشاور مدیریت، شما باید:

  • تحقیق و جمع‌آوری داده‌ها را برای درک بهتر سازمان انجام دهید
  • وضعیت موجود را تجزیه‌وتحلیل کنید.
  • با کارمندان، مشتریان، تیم مدیریت و سایر ذینفعان مصاحبه کنید.
  • گروه‌های متمرکزی را ایجاد کرده و کارگاه‌های آموزشی را تسهیل کنید.
  • مسائل را شناسایی کرده و فرضیه‌ها و راه‌حل‌هایی را برای مقابله با انها ارائه دهید.
  • توصیه یا راه‌حل‌های خود را پیاده‌سازی کنید و اطمینان حاصل نمایید که مشتری از روند به وجود آمده حمایت خواهد کرد.
  • برای آگاه ماندن از پیشرفت و تصمیم‌گیری‌های درست با مخاطب خود در تماس باشید.
برون سپاری

حقوق و دستمزد یک مشاور مدیریت به چه صورت است؟

شروع حقوق برای مشاوران تازه‌کار می‌تواند در شرکت‌های بزرگ از ۲۵ تا ۳۰ هزار پوند شروع می‌شود. بااین‌وجود، شرکت‌های مشاوره مدیریت کوچک‌تر ممکن است سطح دستمزد کمتری را ارائه دهند و حقوق نیز بسته به محل، نوع و اندازه مشاوره بسیار متفاوت است. با حدود سه تا پنج سال تجربه، مشاوران مدیریت می‌توانند تا ۵۰،۰۰۰ پوند درآمد کسب کنند. در سطح ارشد، با تجربه قابل‌توجه، می‌توان تا ۱۲۵۰۰۰ پوند درآمد کسب کرد.

یک مشاور مدیریت خوب چه ویژگی‌ها و مهارت‌هایی دارد؟

مانند هر حرفه دیگری، هیچ مدل کاملی برای سنجش عملکرد یک مشاور مدیریت بی نقض وجود ندارد. علاوه بر اینکه تعهد به این حرفه بسیار مهم است، ویژگی‌های خاص دیگری هم وجود دارد که شانس موفقیت مشاور و رضایت شغلی مخاطب را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. در مشاوره مدیریت، اهمیت ویژه‌ای به این موارد اختصاص یافته است: توانایی‌های تحلیلی و حل مسئله، صلاحیت‌های رفتاری، برقراری ارتباط و کار با افراد و کمک به دیگران در درک نیاز به تغییر و چگونگی اجرای آن. همچنین لازم است تا مشاور مدیریت پیش‌نیاز آموزشی خوبی در زمینه کسب‌وکار، صنعت، مهارت‌های فنی مربوط به کسب‌وکار و ظرفیت کار مشترک در یک محیط پروژه‌ای را داشته باشد.

مشاوران مدیریت توسط کسب‌وکارهایی استخدام می‌شوند که مایل به بهبود عملکرد خود هستند. مشاور در طی فرایند مشاوره مدیریت کسب‌وکار را تجزیه‌وتحلیل کرده و بر اساس آنالیز خود توصیه‌هایی را به مدیریت ارائه می‌کند. آمار وزارت کار امریکا نشان می‌دهد که رقابت روزبه‌روز در صنعت مشاوره مدیریت بیشتر می‌شود؛ بنابراین لازم است تا با کسب مهارت‌های برتر در این حوزه، از دیگر مشاوران مدیریت متمایز شوید:

یک مشاور مدیریت خوب کار تیمی را می‌شناسد:

 مشاوران مدیریت ایدئال با همکاران خود “در سنگرها می‌جنگند”، قابل‌اعتماد هستند، تمایل زیادی برای یادگیری دارند و پذیرای بازخورد هستند. آن‌ها نمی‌ترسند ایده‌ها را به چالش بکشند، اما تمام تلاششان را می‌کنند تا این کار را به صورت مؤثر و با احترام انجام دهند.

یک مشاور مدیریت خوب حرفه‌ای رفتار می‌کند:

مشاوران عالی قادر هستند ضمن حفظ حریم حرفه‌ای خود با مشتریان ارتباط خوبی برقرار کنند. ایجاد روابط حرفه‌ای برای موفقیت پروژه بسیار حیاتی است و هنگامی‌که این رابطه به طور مؤثری ایجاد شود، مشاوران می‌توانند به سرعت اعتماد مشتریان را جلب کنند.

یک مشاور مدیریت خوب تأثیرگذار و کاریزماتیک است:

توانایی القاء تغییر تا حد زیادی به نفوذ شخصی وابسته است. اگر مشتری احساس کند که شما به اندازه کافی گوش به او گوش نمی‌کنید یا نمی‌توانید با اعتمادبه‌نفس راه پیش رو را برایش ترسیم کنید، پذیرای راه‌حل‌های شما نخواهد بود. مشاوران برتر به طور مؤثر گوش فرا می‌دهند، به‌دقت عمل می‌کنند، اعتمادبه‌نفس دارند و به طور مداوم به وعده‌های خود عمل می‌کنند.

یک مشاور مدیریت خوب می‌تواند مسائل را با دید تحلیلی خود حل کند:

تجزیه‌وتحلیل کار اصلی مشاور حرفه ای استراتژی و مدیریت است. انها دائماً مقادیر زیادی از داده‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنند، سؤالات درست می‌پرسند و نتایج ملموس ارائه می‌دهند. مدیران پروژه و مشتری‌ها به دنبال مشاورانی هستند که بتوانند علت اصلی مسائل را تشخیص داده و راه‌حل‌های عملی متناسب با انها ارائه دهند.

یک مشاور مدیریت خوب بهره‌ور است و نسبت به محرک‌های موجود حساسیت دارد:

بهترین مشاوران مدیریت دارای نظم و انضباط هستند و سخت و هوشمندانه کار می‌کنند. آن‌ها قادر به ارائه نتایج قابل اندازه‌گیری در کمترین زمان هستند. مسئله ارزشمند در این مفهوم این است که به جای انجام درست کار بر بهترین روش انجام کار متمرکزند و این یعنی همواره به دنبال بهبود مستمر می‌باشند.

یک مشاور مدیریت خوب ابتکار عمل به خرج می‌دهد:

مشاوران مدیریت عالی فراتر از شرح شغلی خود عمل می‌کنند. انها دائماً فکر می‌کنند تا دریابند چگونه می‌توان بیشترین کمک را به مخاطبانشان ارائه دهند؛ بنابراین انها به صورت یکپارچه با اولویت‌های تغییرپذیر سازگار می‌شوند و دائماً در پی نتیجه و سنجش امور هستند.

یک مشاور مدیریت خوب به‌شدت کنجکاو است:

بهترین مشاوران مدیریت به ندرت از یک وضعیت راضی هستند انها تمایل دارند تا به طور مداوم وضع موجود را به چالش بکشند نه به دلیل اینکه ایراد بگیرند بلکه انتظار دارند همه چیز در سطح بهتری انجام شود.

یک مشاور مدیریت خوب می‌تواند بین استراتژی و تاکتیک تعادل ایجاد کند:

مشاوران مدیریت حرفه‌ای می‌توانند در قاب بزرگ‌تری فکر کنند به این صورت که علاوه بر اینکه اطمینان دارند راه‌حل‌های کنونی‌شان برای امروز عملی است اما همزمان نگاهشان رو به فرداست؛ یعنی راه‌حل‌هایی را انتخاب می‌کنند که بهبود امروز و رشد فردا را برای شرکت‌ها به ارمغان بیاورد.

مشاور مدیریت

در نهایت اینکه تبدیل شدن به یک مشاور مدیریت بی‌نظیر نیازمند صرف وقت، کسب تحربه و البته آموزش‌های مناسب و تخصصی است. گروه پژوهشی صنعتی آریانا مفتخر است که با ارائه دوره‌های تخصصی در خصوص مشاوره مدیریت و مشاوره استراتژیک از جمله دوره مشاور حرفه ای استراتژی مخاطباتن حرفه ای خود را در این مسیر همراهی می‌کند.

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *