شما می‌توانید از بحران کرونا سربلند بیرون بیایید!

بحران کرونا

بحران کرونا ویروس در سراسر جهان با مقیاسی تقریباً مشابه یک فاجعه انسانی را به وجود آورده است و موجب شده تا صدها هزار نفر از دست بروند. متأسفانه ، ما به پایان بحران کرونا هم نزدیک نیستیم!

واقعیت این است فرق اساسی بین مفهوم مدیریت و رهبری در شرایط سخت مشخص می‌شود. این‌طور به نظر می‌رسد که بحران کرونا ویروس آزمون خوبی برای شناسایی رهبران خوب از بد است. به نظر می‌رسد در این شرایط مسئولیت اصلی رهبر حفظ تیم ، ایجاد ایمنی ، حفظ انسجام و بهره‌وری است. اما در میان یک اختلال جهانی ، یک رهبر خوب باید روی چه چیزهایی تمرکز کند؟ رهبران در هر سطحی می‌توانند چهار اقدام خاص را برای مدیریت بهتر بحران انجام دهند که عبارت‌اند از:

شماره ۱: برای مدیریت بهتر کرونا ویروس، یک لیست اصلی و واضح از اولویت‌ها ایجاد کنید:

به‌طور متمرکز مجموعه‌ای از اولویت‌ها را مشخص کرده و آن‌ها را با درجه بالایی از استقلال پیاده‌سازی کنید. در یک وضعیت پویا، تصمیم‌گیری بیش از حد متمرکز می‌تواند توانایی سازمان را برای پاسخ سریع و مؤثر سلب کند. با در نظر داشتن مجموعه‌ای از اولویت‌های سازمانی ، مانند ایمن نگه‌داشتن کارمندان و رفتار اخلاقی نسبت به مشتریان می‌توانید مدیریت بسیار بهتری داشته باشید.

رهبران متوسط به جای ایجاد یک لیست مشخص و سلسله مراتبی از اولویت‌ها داشته باشند ، اولویت‌های متعددی را تنظیم می‌کنند و به همه آن‌ها ارزش مساوی اعطا می‌کنند. به نظر می‌رسد: “در زمان بحران ما باید کارآمد ، مؤثر ، مبتکرانه ، ایمن ، سریع ، چابک و با کیفیت بالا عمل کنیم.” بدترین وضعیت زمانی ایجاد می‌شود که رهبران اولویت‌های نامشخص و متناقضی را به افراد سازمانی و مشتریانشان ارائه دهند. بحران‌ها و اختلالات منجر به اضافه بار اطلاعات می‌شود که گاه با هم متناقض هستند. در بدترین موارد ، اولویت‌های نامشخص یا ناهماهنگ به کارمندان داده می‌شود. به همین دلیل مجموعه‌ای از اولویت‌های واضح و شفاف در مواقع بحران اهمیت بسیاری دارد.

شماره ۲: برای مدیریت بهتر کرونا ویروس، در حل مسئله روش صفر و یک را دنبال نکنید:

حل مسائل به شیوه صفر و یک همان چیزی است که در نوجوانان زیاد دیده می‌شود. آن‌ها تمایل دارند یک رویکرد باینری را برای حل مشکلات اتخاذ کنند. یعنی یا کاملاً موافق‌اند و یا کاملاً مخالف!

اگر تیم‌ها بتوانند در مورد چگونگی حل مشکلات ، خلاق باشند ، گزینه‌های بیشتری برای انجام کار وجود دارد. به‌عنوان‌مثال ، بسیاری از رهبران در شرایط بحران کرونا با تصمیم‌گیری در مورد اخراج و تعدیل کارکنان و خطر از دست دادن استعداد روبرو خواهند شد اما اگر گزینه‌های بیشتری وجود داشته باشد چه می‌شود؟ برای مثال می‌توان به دورکاری و مرخصی‌های نوبتی اشاره کرد.

بحران در کرونا

شماره ۳: برای مدیریت بهتر کرونا ویروس صادق ، همدل ، شفاف و ساده باشید:

با ظهور و پیشرفت  بحران کرونا ، رویکردی شفاف ، صادقانه ، همدلانه و ساده برای برقراری ارتباط با دیگران در نظر بگیرید.  البته چنین رویکردی با توجه به منابع متعدد اطلاعاتی کار دشواری است. با این حال هرچه در جلب اعتماد دیگران بکوشید این فرایند تسهیل می‌شود. تفاهم‌نامه مشخصی تدوین کنید و سعی نمایید ابهام را برای کارکنان و مشتریان بیش از این چیزی که وجود دارد، نکنید.

برقراری ارتباط خوب شامل کاهش وحشت و مشخص کردن اقداماتی است که نحوه و چگونگی انجام کارها را نشان دهد. قانون ۱۰x10x10 در اینجا به کار می‌آید. یعنی یک موضوع را ۱۰ بار به ۱۰ روش مختلف بگویید تا افراد بتوانند ۱۰٪ آن را حفظ کنند. البته به نظر می‌رسد اکثر سازمان‌ها تاکنون این کار را به خوبی انجام داده‌اند. بخش‌های دولتی سنگین‌ترین بار را متحمل می‌شوند ، زیرا مدارس ، حوزه‌های مختلف کاری و کل کشور به حالت تعطیل درمی‌آیند.

شماره ۴: برای مدیریت بهتر کرونا ویروس، روایتگری را فراموش نکنید:

داستان تیم‌هایی را که با موفقیت بر بحران کرونا ویروس فائق آمده‌اند، یادداشت کنید. مردم در زمان بحران قادر به انجام کارهای شگفت‌انگیزی هستند. جزئیات این داستان‌ها را در نظر داشته باشید اما اغراق نکنید. واقعیت این است که افراد تجربیات همتایانشان را بهتر و بیشتر باور می‌کنند به همین دلیل است که روایتگری در چنین شرایطی مهم تلقی می‌شود.

همان‌طور که گفته شد بحران کرونا یک فاجعه انسانی است که همچنان به نابودی میلیون‌ها نفر اادامه می‌دهد. رهبری خوب بسیار مهم است این بدان معناست که این بحران فرصتی برای رهبران است تا در مواجهه با مصیبت ، انسجام و نوآوری تیمی را تقویت کنند.

منبع: Gartner

مترجم: مارال مختارزاده

بحران کرونا

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

۱۰ گام برای ادغام موفق

ادغام و تملیک‌هایی که به‌خوبی برنامه‌ریزی و اجرا شده‌اند، می‌توانند ارزش بیشتری خلق کنند. ادغام موفق (کلید اجتناب از ریسک‌های ادغام‌شونده یا ادغام‌کننده و تشخیص…

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *