در مورد مسیر شغلی خود استراتژیک فکر کنید

مسیر شغلی

در دنیایی که هر کارمند به طور متوسط روزانه ۱۲۲ ایمیل ارسال یا دریافت می‌کند و به طور متوسط در ۶۲ جلسه در هر ماه شرکت می‌کند، رئیس یا رهبر منابع انسانی شما به سادگی وقت و انرژی کافی برای تفکر درست در مورد به کارگیری استعدادهای شما و مسیر شغلی‌ ندارد. درعوض ، ما باید برنامه‌ریزی شغلی خود را کنترل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که در مسیر رشد بلند مدت قرار گرفته‌ایم. در این یادداشت به چهار روش برای استراتژیک‌تر شدن مسیر شغلی‌ تان اشاره می‌شود:‌

خود را مجبور کنید تا گاهی اوقات به زمان بی‌توجه باشید:

وقتی همه چیز شلوغ می‌شود، تقریبا اولین چیزی که نسبت به آن بی‌توجه میشویم تفکر استراتژیک خواهید بود. درست است که جلسات اداری مهم هستند اما تکرار مستمر آن‌ها طی چندماه می‌تواند مسیر شغلی شما را به سمتی سوق دهد که به آن تمایلی ندارید. پادزهر چنین موضوعی این است که برای تفکر استراتژیک بیشتر وقت بگذارید. چندین همکار مورد اعتماد را شناسایی کنید و یک گروه مغز متفکر را برای ملاقات منظم، بحث در مورد اهداف و پاسخگویی به سوال‌های ذهنی‌تان ایجاد کنید. چنین جمع‌هایی با به چالش کشیدن تفکرات شما، ایده‌ها و مسائلی را برایتان روشن می‌سازد که ممکن است تا به حال به آن‌ها دقت نکرده باشید.

به مسیر شغلی خود در آینده فکر کنید:

اینکه در مورد مسیر شغلی‌ خود شفاف باشید مسئله بسیار مهمی است. یکی از تکنیک‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید “پیش نویس رزومه است.” در این تمرین ، شما ۵ سال آینده خود را تصور می‌کنید و بر اساس همین پیش بینی، رزومه خود را می‌نویسید از جمله عنوان جدید و مسئولیت‌های دقیق شغلی. این امر باعث می‌شود تا در مورد مهارت‌های خاص مورد نیاز و توسعه آن‌ها فکر و برنامه‌ریزی کنید. درک این امر به شما کمک می‌کند تا خود را وادار به استراتژیک اندیشیدن کنید و اطمینان حاصل نمایید که قدم‌های درستی را برداشته اید (اگر کسب مدرک کارشناسی ارشد برای جایگاه مورد نظرتان در سه سال دیگر لازم است ، بهتر است از هم اکنون اقدام کنید).

مسیر شغلی

در کارهای ارزشمند و عمقی سرمایه‌گذاری کنید:

 این می‌تواند وسوسه انگیز باشد که وقت خود را به همان روشی که دیگران می‌گذرانند سپری کنید. اینکه همواره به ایمیل‌ها پاسخ دهید، بر سر جلسات بنشینید و کارهای روزمره‌تان را به بهترین شکل انجام دهید خوب است و ولی واقعیت این است این ویژگی‌ها برای صعود مرتبه و جایگاه شغلی شما کافی نیست. درعوض ، آنچه شما را به مرور موفق می‌کند کار کردن بر روی پروژه های عمیق و ارزشمند است – خواه نوشتن کتاب باشد، توسعه محصول یا گسترش سازمان یا هر  ابتکار عملگرانه دیگری مانند سازماندهی مجدد سیستم و عملکرد شرکت. اینها هستند که شما را رشد می‌دهند. بسیاری از افراد به دنبال این کار نیستند ، زیرا هیچ منفعت کوتاه مدتی برایشان ندارد اما مزایا و شناخت دراز مدت آن قابل توجه است.

برندینگ شخصی به توسعه مسیر شغلی شما کمک می‌کند.

 یک مطالعه توسط استاد وارتون نشان داد که کارمندانی که از خارج شرکت استخدام می‌شوند ۱۸ تا ۲۰ درصد بیشتر از کارمندان داخلی که به مشاغل مشابه ارتقا می‌یابند، دستمزد دریافت می‌کنند و البته با کمال تأسف، عملکردشان در دو سال اول هم بدتر است. این موضوع کاملاً ناعادلانه است، اما به یک حقیقت مهم اشاره می‌کند: متخصصان غالباً در سازمان‌های خودشان مورد نظر قرار نمی‌گیرند. این بدان معنا نیست که باید هر چند سال یک بار شغل خود را عوض کنید اما این نکته به این واقعیت اشاره دارد که حتی اگر دوست دارید در همان شرکت بمانید، مهم است که یک شهرت بیرونی قوی را پرورش دهید تا در صورت تمایل بتوانید از آن‌ها استفاده کنید و به رئیس و همکاران خود یادآوری کنید که پتانسیل شما بیش از این حرف‌هاست.

داشتن وقت برای اندیشیدن در مورد پیشرفت شغلی شما بسیار واضح است، اما تقریباً هرگز ضروری نیست. بنابراین بسیاری از افراد سال به سال در مورد این مسئله استراتژیک فکر نمی‌کنند و البته همواره درجا میزنند. با تمرکز روی این چهار مرحله، می‌توانید مدبرانه‌تر عمل کنید و زمینه را برای شغلی که می خواهید فراهم آورید.

منبع: نشریه دانشکده کسب‌وکار هاروارد

مترجم: مارال مختارزاده

مسیر شغلی

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

۱۰ گام برای ادغام موفق

ادغام و تملیک‌هایی که به‌خوبی برنامه‌ریزی و اجرا شده‌اند، می‌توانند ارزش بیشتری خلق کنند. ادغام موفق (کلید اجتناب از ریسک‌های ادغام‌شونده یا ادغام‌کننده و تشخیص…

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *