توصیه‌های مالی مهم برای استارتاپ‌ها و کارآفرینان تازه‌کار

اگر به فکر راه‌اندازی یک استارتاپ هستید، به شما اخطار می‌دهم که این کار آسان نیست. در این یادداشت به هشت نکته‌ای اشاره می‌شود که به شما کمک می‌کند تا از برخی از اشتباهات رایج مالی که کارآفرینان هنگام شروع یک کسب‌وکار جدید مرتکب می‌شوند، جلوگیری کنید.

blank

مدیریت نقدینگی در استارتاپ بسیار مهم است.

استارتاپ‌ها به دلایل مختلفی شکست می‌خورند، اما یکی از آن‌ها بسیار متداول‌تر از بقیه است و آن هم از دست دادن پول و سرمایه اصلی است. شما باید بدانید که ریال به ریال نقدینگی‌تان از کجا می‌آید و در کجا خرج می‌شود. اگر به وضعیت نقدینگی‌تان حساس نیستید، عملاً دارید با جان کسب‌وکارتان بازی می‌کنید. فرقی نمی‌کند ایده شما چقدر خوب و هیجان‌انگیز باشد، مادامی که پولی برای اجرای ایده‌تان نداشته باشید موفق نخواهید شد. پس بودجه مشخصی تعیین کنید و به آن پایبند باشید.

پیگیر تمام هزینه‌های استارتاپ باشید و بر آن نظارت کنید:

با شروع یک کسب‌وکار نوپا، اولین چیزی که رخ نشان می‌دهد هزینه‌هایی است که از هر جهت به شما فشار می‌آورد. استخدام یک کارمند تمام وقت برای حسابداری شاید در ابتدای مسیر استارتاپ چندان متناسب با بودجه اندکتان نباشد. شاید بهتر باشد در چنین شرایطی از نرم‌افزارهای حسابداری استفاده کنید و مطمئن باشید که این امر به مدیریت گردش پول شما کمک خواهد کرد. هرچه استارتاپتان بیشتر رشد کند، وضعیت حسابداری پیچیده‌تر می‌شود و اینجاست که باید استخدام یک فرد متخصص را در دستور کار قرار دهید.

در ابتدای مسیر، هزینه‌های ثابت خود را محدود کنید.

در مراحل ابتدایی کسب‌وکار نوپایتان، پایین نگه داشتن هزینه‌ها نکته‌ای کلیدی برای افزایش احتمال بقای شما است. شما نیازی به یک دفتر کار بزرگ و پیچیده در قلب شهر ندارید یا اینکه لازم نیست سه بار در روز برای پرسنل وعده غذایی کاملی تهیه کنید.

بر اساس سیستم مدیریت ناب عمل کنید تا بتوانید بخش اعظم سرمایه خود را به رشد کسب‌وکارتان اختصاص دهید، این کار شما را قادر می‌سازد تا به مرور برنامه‌های مهمی را عملیاتی کنید که بازده بالایی برایتان به دنبال دارد. برخی استارتاپ‌ها به غلط بر روی چیزهای غلطی تمرکز دارند – مانند دفاتر زیبا و امکانات رفاهی بیش‌ازحد – و فراموش می‌کنند که کسب درآمد باید اولویت اصلی آن‌ها باشد.

خوش‌بین باشید اما برای بدترین وضعیت آماده شوید.

شما هرگز نمی‌دانید هنگام شروع یک کسب‌وکار جدید چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد، بنابراین بهتر است خود را برای بدترین وضعیت ممکن آماده کنید. کار خود را ترک نکنید و منبع اصلی درآمدتان را از بین نبرید. شما هرگز نمی‌دانید هنگام شروع یک تجارت چه می‌تواند رخ دهد، بنابراین بهتر است خود را برای بدترین وضعیت ممکن آماده کنید. کار خود را ترک نکنید و منبع اصلی درآمد خود را از بین نبرید تا اینکه کسب‌وکار شما بتواند آن درآمد را جایگزین کند.‏

یک حساب پس‌انداز برای روز مبادا داشته باشید. واقعیت این است که شما هرگز نمی‌توانید برای موقعیت‌های خیلی بد آماده باشید زیرا متأسفانه این شرایط بسیار به سرعت اتفاق می‌افتد و معمولاً هم زمانی رخ می‌دهند که اصلاً انتظارش را ندارید. به عنوان یک کارآفرین، شما مسئولیت بازنشستگی خودتان را بر عهده دارید، بنابراین وقتی شروع به درآمدزایی کردید، مواردی مانند بیمه عمر و خدمات بازنشستگی را در نظر بگیرید.

استارتاپ

این را بدانید که هر دقیقه از وقت شما ارزش پولی دارد.

بزرگ‌ترین ثروت شما زمانتان است؛ بنابراین هنگام برنامه‌ریزی و وظایف روزانه خود این نکته را در نظر بگیرید. هر ثانیه که شما صرف انجام کاری غیر مرتبط با اولویت خود می‌کنید، زمان (و البته پول) را به هدر می‌رود.

به دنبال جذب مشتری باشید.

بدون مشتری، عملاً استارتاپی هم در کار نیست. هرچه زودتر متوجه شوید که مشتری کجاست، چه می‌خواهد و چگونه می‌توان کسب‌وکار را در مقیاس گسترده‌تری اجرایی کرد، شانس شما برای بقای آن بیشتر است. پس از شناسایی کانال‌های مختلف جذب مشتری، جهت کاهش هزینه‌های خود روی بهینه‌سازی کار کنید.

امتحان کردن همه کانال‌های مشتریان چه از نظر زمان و چه از نظر هزینه، غیرممکن است، بنابراین بر روی سودآورترین فرصت‌ها متمرکز شوید. هنگامی که آن‌ها را با موفقیت دنبال کردید، توانایی مالی لازم را برای کاوش کانال‌های دیگر خواهید داشت.

سود مرکب و نحوه محاسبه آن را بشناسید:

سود مرکب یکی از مهم‌ترین مفاهیمی است که می‌توانید در هنگام مدیریت امور مالی از آن استفاده کنید. این می‌تواند به شما کمک کند بازده بیشتری از پس‌انداز و سرمایه‌گذاری خود داشته باشید، اما می‌تواند در هنگام پرداخت بهره وام نیز علیه شما کار کند. در ادامه ابزار محاسبه‌گر سود مرکب آورده شده است که به شما کمک می‌کند بینش بهتری از این مسئله داشته باشید:

اهداف مالی مشخصی داشته باشید:

به جای اینکه بگویید “من می‌خواهم یک شرکت چند میلیون دلاری بسازم”، بهتر است که اهداف مالی را به صورت اهداف قابل‌دستیابی و قابل اندازه‌گیری مشخص کنید.

اهداف درآمدی ماهانه، هفتگی یا حتی روزانه به شما این امکان را می‌دهند که در مسیر خود بمانید و تنظیمات لازم را برای رشد مداوم انجام دهید. شما حتی می‌توانید نقاط عطفت را در طول مسیر مشخص کرده و اهداف بسیار کوچک‌تری را برای رسیدن به این اهداف بزرگ‌تر مدنظر قرار دهید. رسیدن به اهداف کوچک می‌تواند به شما اعتمادبه‌نفس لازم را برای ادامه این مسیر کارآفرینانه به شما بدهد.

منبع: نشریه دانشکده کسب‌وکار هاروارد

مترجم: مارال مختارزاده

استارتاپ

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *