تفکر به شیوه رهبران : هنر درست پرسیدن

هنر درست پرسیدن

تفکر به شیوه رهبران: هنر درست پرسیدن

اگر می‌خواهید رهبر موفقی باشید، تحقیقات نشان می‌دهد که رویکرد موفقیت‌آمیزی وجود دارد که میتوانید آن را برگزینید؛ اگرچه ممکن است این رویکرد دقیقا همان چیزی نباشد که انتظار دارید.

اکثر مردم با ایده تائید خویشتن و قدرت تفکر مثبت آشنا هستند. “اگر فکر می‌کنید توان انجام کاری را دارید، پس حتما  می‌توانید”. این جمله، مفهومی است که اغلب در کتاب‌ها و ویدیوهای خودیاری به آن اشاره می‌شود. اگرچه این رویکرد ممکن است در بعضی شرایط مفید باشد، اما علم نشان می‌دهد که کنجکاوی می‌تواند انگیزه قوی‌تری باشد و منبع تمرکز بر نوآوری و تفکر کلان‌نگر باشد که در بین رهبران بزرگ مشترک است.

به‌طور خاص، معلوم شده است که پرسیدن سؤالاتی از خود، به جای استفاده از عباراتی مانند “من می‌خواهم…”، موجب می‌شود افراد در وظایف چالشی، با سرسختی بیشتری کار کنند. محققانی که ابتدا این ایده را معرفی کردند، شرکت‌کنندگان در تحقیق‌شان را با حل پازل‌های کلمات پیچیده و چالشی به مشارکت فرا خواندند. اما در نتایج نوعی دوگانگی وجود داشت. از یک گروه خواسته شد که در مورد این واقعیت فکر کنند که به زودی روی این پازل‌ها کار خواهند کرد. از گروه دیگری خواسته شد که در مورد اینکه آیا آن‌ها به زودی بر روی این پازل ها کار خواهند کرد یا نه، فکر کنند.

محققان دریافتند که شرکت‌کنندگان دسته دوم که به اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد  فکر می‌کنند، پازل‌ها را بیش از گروهی که بر آنچه گفته شده است متمرکز هستند، حل می‌کنند. به همین ترتیب، وقتی گروه‌ها با خودشان در قالب “من می‌خواهم…” فکر می‌کنند، عملکرد نامطلوب‌تری نسبت به گروه‌هایی که به “آیا من می‌خواهم…؟” می‌اندیشند، دارند. این موضوع نه‌تنها با پازل کلمات درست است، بلکه در تمرینات ورزشی هم مصداق دارد.

چگونه از خودتان سؤال بپرسید تا موفق شوید:

درس در اینجا چیست؟ به جای اظهار تمایل خودتان به توفیق، برای موفقیت از خود سؤال کنید. در این صورت به زودی همچون یک رهبر فکر خواهید کرد. در واقع چند روش کلیدی برای انجام این کار وجود دارد. بیایید نگاهی به برخی از مهم‌ترین انواع سؤالاتی که می‌توانید بپرسید بیندازیم، البته اگر می‌خواهید به عنوان یک رهبر فکر کنید.

ابتدا نگاهی رو به سوی درون داشته باشید:

تغییر از داخل آغاز میشود، بنابراین شما باید با سؤال کردن از خودتان شروع کنید. این سؤالات باید شخصیت، ارزش‌ها، توانایی‌ها، اهداف و جهت‌گیری شما را بررسی کند. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید از خودتان بپرسید «ارزش‌های من چه هستند؟» این پایه و اساس خوبی برای همه سؤالات دیگر است. پس از آن شما متعجب می‌شوید که آیا اهداف و جهت‌گیری شما به آن اهداف با ارزش‌هایتان همسو است یا خیر. سپس، می‌توانید تصور کنید که آیا توانایی‌های شما برای ارتقای این اهداف کافی است یا نه. درنهایت، مطمئن شوید که نگاه درون‌نگر دارید و در نظر بگیرید که آیا شخصیت شما با هر چیز دیگری سازگار است؟

از سئوال برای برقراری ارتباط با تیم‌تان استفاده کنید:

اغلب، رهبران در درک دغدغه‌ها و تفکرات کسانی که با آن‌ها کار می‌کنند، شکست می‌خورند. سؤال پرسیدن یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شناخت افکار و نیازهای همکاران شما است؛ بنابراین، با اعضای تیم خود صحبت کنید. از آن‌ها سؤالاتی را که بپرسید که جزو مسائل اساسی نقششان در محل کار محسوب میشوند و هرگونه بینشی در مورد فرصت‌های ممکن برای موفقیت گروهتان را به دست آورید. این موضوع باید سؤالاتی در مورد آنچه برای اعضای تیم شما اهمیت دارد، چیزهایی که آن‌ها را هیجان‌زده می‌کند و اینکه دوست دارند کارشان در چه مسیری هدایت شود را شامل شود؛ اما رهبران همچنین باید مسائل مربوط به کارمندان و راههای دورنگه داشتن افراد از این چالشها را نیز بررسی نمایند. با داشتن یک گفت‌وشنود آزاد و صریح در مورد نقش آن‌ها، شما نه‌تنها می‌توانید مسائلی را که باید مورد توجه قرار گیرند، کشف کنید، بلکه باعث ایجاد ارتباط بیشتر بین شما و آن‌ها می‌شود.

هنر درست پرسیدن

به پرسش‌کشیدن مسائل امکان‌پذیر را ادامه دهید:

در کسب‌وکار هم مانند زندگی، پنداشت و گمانهای خسته، دشمن شما هستند. برای زنده ماندن، باید بنیان‌های آنچه که شما و کسانی که در اطراف شما انجام می‌دهند را بپرسید. برای کسب‌وکار شما کلیدی است که کل بازار موردنظرتان را مورد پرسش قرار دهید. این مقوله شامل واقعیت‌های تجاری مانند ارزش سهام، تکنولوژی (و محدودیت‌های احتمالی آن)، احساسات عمومی و آنچه در آینده ممکن اتفاق بیفتد، باشد. از مطرح کردن سؤالات بچگانه‌تان نترسید. این نوع از روشن‌فکری یک دارایی عالی برای پرسیدن انواع سؤالاتی است که می‌تواند یک صنعت را انقلابی کند. شروع سؤالات با “چه می‌شد اگر …” راه خوبی برای ایجاد چنین ذهنیتی است.

تقریباً تمام پیشرفت‌های انسانی با پرسشی آغاز شده است. از علم گرفته تا سیاست و کسب‌وکار، سؤالاتی در مورد چرایی، چگونگی و هدف کارها اغلب یک جنبه نادیده گرفته شده از وضعیت فعلی را مشخص می‌کند و فرصتی برای رشد و بهبود را نشان می‌دهد. از وضعیت موجود راضی نباشید، ادامه دهید و تیم را تشویق کنید که همین کار را انجام دهد. شرکت‌هایی که روح کنجکاوی و جستجو را حفظ می‌کنند، بهتر می‌توانند از پس چالش‌های بزرگ این قرن برآیند.

مترجم: مارال مختارزاده

هنر درست پرسیدن

دوره های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

۱۰ گام برای ادغام موفق

ادغام و تملیک‌هایی که به‌خوبی برنامه‌ریزی و اجرا شده‌اند، می‌توانند ارزش بیشتری خلق کنند. ادغام موفق (کلید اجتناب از ریسک‌های ادغام‌شونده یا ادغام‌کننده و تشخیص…

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *