برای رقابت در دهه پیش‌رو آماده‌اید؟

رقابت موثر

واقعیت این است که فرمول موفقیت کسب‌وکارها تغیر کرده است و رهبران امروزی برای رقابت موثر با چالش‌هایی بسیار متفاوت‌تر از مدیران پیشین دست‌وپنجه نرم می‌کنند. در بسیاری از صنایع رشد سخت‌تر شده است، بقای کسب‌وکارها مشخص نیست و تمرکز محدود بر عملکرد مالی دیگر کفایت نمی‌کند.

فرمولی که یک دهه پیش موجب موفقیت یک کسب‌وکار شده است، لزوماً امروز کار نمی‌کند و البته رهبران هم نمی‌توانند با اطمینان پیش‌بینی کنند که در یک دهه آینده دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد. اما چیزی که مشخص است این است که در محیط کسب‌وکار امروزی تغییر دیگر تنها یک گزینه نیست، ضرورتی است که حیات کسب‌وکارمان را تضمین می‌کند.

رهبران کسب‌وکار نیاز به یک دستور کار جدید دارند که برایشان موفقیت به ارمغان آورد. نکته بسیار مهمی که وجود دارد توجه به پنج ضرورت مهم است که می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا رقابت موثر داشته باشند، فرصت‌ها را در شرایط عدم قطعیت کشف کنند، از روندهای اجتماعی، تکنولوژیکی و سیاسی که آینده تجارت را تعیین می‌کند، جلوتر بروند و نقش‌های جدید و استراتژیکی را بپذیرند. شرکت‌هایی در دهه پیش رو موفق هستند که تغییرات گسترده اطرافشان را نادیده نگیرند بلکه این تغییرات را با آغوش باز پذیرا باشند.

منطق رقابت موثر در دهه پیش‌رو را فرا بگیرید:

برای موفقیت در دهه‌های پیش رو، شرکت‌ها باید قوانین قدیمی بازی را کنار بگذارند و در ابعاد مختلف و جدیدی رقابت کنند:

سازمانتان را مطابق با نیازهای دهه پیش‌رو طراحی کنید:

سازمان‌های امروزی برای ثبات ایجاد شده‌اند اما اگر سازمانی برای فردا می‌خواهید باید برای تغییر ساخته شوید.

  • ازآنجاکه هیچ مسیری در کسب‌وکار موفقیت همیشگی به همراه ندارد، بقای شرکت‌ها به توانایی یادگیری و سازگاری انها بستگی دارد. در واقع، آینده کسب‌وکارها برای رقابت موثر به یادگیری متکی است.
  • درست است که فناوری به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از داده‌ها اطلاعات کسب کنند، اما شرکت‌ها هنوز به افراد و نیروی انسانی احتیاج دارند؛ بنابراین لازم است تا ترکیب قدرتمند هوش مصنوعی و انسانی را بیاموزید.
رقابت موثر

دانش مدیریت تغییر و تحول سازمانی را به کار بگیرید:

تلاش‌های بزرگ برای تغییر و تحول اغلب با شکست مواجه می‌شوند، بنابراین چرا کسب‌وکارها همچنان بر تغییر اصرار دارند؟ چون گزینه جایگزینی وجود ندارد.

  • حتی اگر شرایط در سازمانتان خوب پیش برود باز هم باید به فکر تغییر باشید. در واقع، ظرفیت تغییر مستمر یک ضرورت مهم برای موفقیت کسب‌وکار در دهه‌های پیش رو است.
  • رهبران کسب‌وکار می‌توانند تغییر را به فرصت تبدیل کنند. هیچ دستورالعمل مشخصی برای اجرایی کردن یک تغییر وجود ندارد اما داده‌ها و تجزیه‌وتحلیل انها این امکان را به ما می‌دهد تا میزان موفقیت و شکست تحولات سازمانی را تخمین بزنیم.

از تنوع در محیط کار و کارکنانتان استقبال کنید:‌

تنوع فقط یک مسئله اخلاقی نیست. در دنیای تجارت، مانند دنیای واقعی، تنوع یک منبع مهم برای تقویت قدرت رقابت موثر و سازگاری است.

  • تحقیقات نشان می‌دهد که بین تنوع شرکت و ظرفیت آن برای نوآوری و تاب‌آوری رابطه مثبت وجود دارد.
  • برای موفقیت در کسب‌وکار، تنها تنوع نیروی کار کافی نیست. رهبران باید محیطی را ایجاد کنند که در آن چشم‌اندازهای جدید مورد استقبال و تشویق قرار گیرد.

سازمانتان را برای دستیابی به سود و ارزش‌های اجتماعی توانمند کنید:

آینده کسب‌وکار باید چیزی فراتر از تجارت محض باشد:

  • با افزایش فعالیت کسب‌وکارها، نوسانات اقتصادی، عدم اطمینان سیاسی و تغییرات آب و هوایی در سراسر جهان افزایش می‌یابد. شرکت‌ها باید با خلق توأمان ارزش‌های اجتماعی و اقتصادی بخشی از راه‌حل باشند.
  • در دهه پیش رو تنها شرکت‌هایی رشد می‌کنند که روابط پایداری با سیستم‌های اجتماعی، سیاسی و محیطی داشته باشند.

منبع: BCG

مترجم: مارال مختارزاده

رقابت موثر

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *