اسارت در دام دانش چیست و چگونه ارتباطات ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

اسارت در دام دانش

اگر برای اولین بار مسئولیت معرفی محصول به مشتری، آموزش به فردی دیگر و یا ارائه موضوعی مهم به دیگران را بر عهده دارید، مسئله‌ای وجود دارد که باید به آن توجه کنید.  اسارت در دام دانش نوعی تعصب شناختی است که می‌تواند روی هر فردی که انتقال پیام را بر عهده دارد تأثیر بگذارد. اگر شما مدیر، معلم، کپی رایتر، والدین و غیره هستید این خطر بیش از دیگران شما را تهدید می‌کند.  اسارت در دام دانش این‌گونه تعریف می‌شود : اسارت در دام دانش یا نفرین دانش، نوعی تعصب شناختی است و زمانی خود را نشان می‌دهد که فرد در ارتباط با اشخاص دیگر  ناآگاهانه فرض می‌کند که دیگران در زمینه مورد نظر وی متخصص هستند و به اصطلاح حرف او را می‌فهمند. در صورتی که در بیشتر مواقع این‌گونه نیست!

اسارت در دام دانش بدان معنی است که هرچه شما با چیزی بیشتر آشنا و به آن مسلط باشید ، برایتان سخت‌تر است تا خود را جای دیگران بگذارید و سعی کنید ساده فهم تر آن را بیان نمایید. درواقع اتفاقی که می‌افتد این است که نسبت به تعریف ساده و پایه‌ای مفهوم مقاومت می‌کنید و انتظار دارید دیگران به اندازه شما بر این موضوع مسلط باشند و آن را درک کنند.

مفهوم اسارت در دام دانش از کجا شروع شد؟!

در سال ۱۹۹۰ ، الیزابت نیوتن ، دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد ، تحقیقاتی را انجام داد تا ببیند چند درصد تصور مردم به ارتباطاتشان درست و قابل‌اعتماد است.  در این مطالعه ، شرکت‌کنندگان به دو گروه ضربه زنندگان و شنوندگان تقسیم شدند. به یک سری از افراد گفته شد تا ترانه شناخته‌شده‌ای مثل “تولدت مبارک” را انتخاب کنند و ریتم آن را با ضرباتی روی میز بنوازند. درعین‌حال از شنوندگان خواسته شد تا نام آهنگ را حدس بزنند. قبل از این کار ابتدا از نوازندگان خواسته شد تا پیش‌بینی کنند که شنوندگان چند بار می‌توانند آهنگ درست را تشخیص دهند؟ انها اطمینان داشتند میزان بالایی از شنوندگان می‌توانند ریتم ترانه را شناسایی کنند. در نهایت ۱۲۰ آهنگ ضبط شد که شنوندگان فقط ۳ آهنگ را به درستی حدس زده‌اند. اما کجای کار مشکل داشت؟ مشکل این بود که نوازندگان می‌توانستند ملودی را ذهن خود مرور کنند پس فکر می‌کردند گروه مقابل نیز به راحتی می‌توانند آهنگ‌ها را تشخیص دهند. گاهی همین پیش‌فرض‌های اشتباه به کلی نحوه بیان مسئله را در ما تغییر می‌دهد و البته که این موضوع خطرناکی است!

اسارت در دام دانش چگونه می‌تواند کسب‌وکارتان را با مشکل مواجه کند؟!

احتمالاً ، شما در دنیای واقعی با اسارت در دام دانش روبه‌رو شده‌اید. به‌عنوان‌مثال ، هنگامی‌که اولین بار وارد بک صنعت جدید شده‌اید، دیگران اصطلاحاتی را به کار می‌بردند که کاملاً برای شما بیگانه بوده است اما اکنون شما دائم از همان اصطلاحات استفاده می‌کنید و حتی شاید برایتان عجیب باشد اگر فرد دیگری این عبارات را نداند.  واقعیت این است که وقتی به محیط جدید خود عادت می‌کنید ، مدت زیادی طول نمی‌کشد تا دانش و اطلاعات آن حوزه برایتان عادی شود لذا پیش‌فرضتان این است که همه افراد همین‌قدر می‌دانند. این موضوع می‌تواند فاجعه‌ای را در انتقال پیام باشد چه رسد به تجربه مشتری و توسعه محصول!  خبر بد اینکه تمام گزاره ارزش شما می‌تواند از اسارت در دام دانش رنج ببرد. آیا تاکنون با شرکتی روبرو شده‌اید که راه‌حلی را به شما ارائه نمی‌دهد؟ و حتی بعد از اینکه برای شما توضیح داده شد، هنوز گنگ هستید که این شرکت واقعاً چه کاری انجام می‌دهد و به چه کارتان می‌آید؟ این مثال نمونه‌ای از  یک مورد کلاسیک اسارت در دام دانش است. کارمندان آن شرکت احتمالاً مدت‌هاست در آنجا کار می‌کنند و چون خودشان می‌دانند کار اصلی شرکت چیست، لازم نمی‌دانند آن را به زبانی ساده و گیرا برای دیگران هم شرح دهند.  مدیری را تصور کنید که در جلسه با کارمندانش از عبارات عجیب‌وغریبی استفاده می‌کند که به واسطه تحصیلات و تجربیات پیشینش بر انها مسلط است، مادامی که افراد متوجه منظورتان نشوند اصلاً مهم نیست چه مفهومی را چگونه منتقل می‌کنید!

اسارت در دام دانش

چگونه می‌توان از اسارت در دام دانش جلوگیری کرد؟

دیدگاه جدیدی نسبت به افراد داشته باشید:

مهم نیست که چقدر سعی کنید با کفش دیگران قدم بردارید و خود را جای انها بگذارید،  هنگامی‌که حتی برای مدت کوتاهی روی یک محصول یا ایده کار کنید تقریباً غیرممکن است نسبت به آن بدون تعصب باشید. تنها راه برای اطمینان از اینکه در مسیر صحیح قرار دارید این است که قبل از انتشار ، نمونه اولیه ایده خود را به دیگران نشان دهید و از آنان نظرخواهی کنید. سعی کنید درک کنید که دیگران چه دغدغه‌ای دارند؟ چه از شما می‌خواهند و محصول و ایده شما را چگونه می‌بینند؟

  • مخاطب خود را بشناسید:

برای اطمینان از ارائه اطلاعات صحیح (و مقدار مناسب آن) به مخاطبان خود ، دریابید مشتری هدف شما از قبل با شرکت ، صنعت و محصول شما چقدر آشناست. اگر به‌عنوان‌مثال ، مشتریان خاصی دارید که مجموعه مهارت‌های ویژه‌ای دارند و با صنعت شما آشنا هستند ، دیگر نیازی به تلاش برای تأکید بر مباحث پایه‌ای را ندارید.  بااین‌حال ، شما باید اطمینان حاصل کنید که می‌توانید هر آنچه مربوط به محصول، شرکت و ارزش پیشنهادی‌تان است را توضیح دهید. از طرف دیگر ممکن است مخاطبان شما طیف مختلفی از مهارت‌ها را در بر بگیرند.  اطمینان حاصل کنید که به سؤالات و دغدغه‌های مشتریان پاسخ می‌دهید و درعین‌حال قوه تشخیص این را دارید که با مخاطب دانشی در سطح پیچیده‌تری تعامل داشته باشید.

فقط حرف نزنید، مصداق بیاورید!

به جای اینکه فقط گزاره ارزش را توضیح دهید، مثال‌ها و مصداق‌های خاص ارائه دهید.  به‌عنوان‌مثال ، از توصیفات مشتری استفاده کنید تا برنامه‌های پیشنهادی خود را در دنیای واقعی نشان دهید. انیمیشن‌ها و فیلم‌های محصول شما در عمل می‌تواند وضوح و زمینه را برای وب‌سایت ، آموزش و غیره نشان دهد.

نسبت به کاربران جدید، بینش انسانی داشته باشید:

برای اینکه بینش بی‌طرفانه‌ای نسبت به موضوعات موردنظرتان داشته باشید، بهتر است نظر کسانی که با شما آشنا نیستند را جویا شوید. برای این کار چند روش عمده وجود دارد که عبارت‌اند از:

  1. کارمندان جدید می‌توانند منبع خوبی برای بازخورد باشند اما باید سریع عمل کنید زیرا اسارت در دام دانش معمولاً به سرعت دست به کار می‌شود. در طول دو هفته اول ورود کارمندان جدید، به آن‌ها توجه داشته باشید. معمولاً سؤالاتشان منبع خوبی برای یافتن فرایندهای سخت و گیج‌کننده است.
  2. افرادی که برای اولین بار از سایت شما بازدید می‌کنند:
  3. مشتریان کنونی: مشتریان کنونی شما می‌توانند اطلاعات مفیدی در مورد رضایت از محصول یا خواسته‌هایشان به شما ارائه دهند. همچنین شما می‌توانید از انها بپرسید جای چه عناصری برای تبدیل شدن به یک مشتری وفادار خالی است؟

در نهایت اینکه اسارت در دام دانش می‌تواند برای همه ما اتفاق بیفتد. خوشبختانه تیم شما می‌تواند با کمی آگاهی و تمرکز بیشتر روی مشتری  از این اشتباه خطرناک جلوگیری کند. با تکیه بر بینش انسانی مداوم از مخاطب هدف ، به تیم خود کمک خواهید کرد تا به اندازه محصولات، به مفروضات مشتریان توجه کنید و در نهایت چیزی خلق کنید که مشتری ان را درک می‌کند و آن را دوست دارد.

منبع: www.usertesting.com

مترجم: مارال مختارزاده

اسارت در دام دانش

کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی پیشنهادی

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *