فریلنسر

آیا میخواهید یک فریلنسر یا دورکار باشید؟ آنچه که شما در مورد شغل فریلنسینگ باید بدانید.

قرارداد کارمزدی ، دورکار ی یا فریلنسر ی ( پیمانکاری ) یک قرارداد کاری است که بر پایه آن فرد یا شرکت ، کاری را برای یک کارفرما در ازای دستمزد مشخص انجام می دهد.

فریلنسر یا پیمانکار کسی است که سرویس ها یا خدمات خود را بدون تعهد دراز مدت به کارفرما ارائه می‌کند. فریلنسر ها معمولاً ساعتی ، روزانه یا پروژه ای دستمزد می‌گیرند و معمولا یک کسب و کار یک نفره می باشد.

تخصص هایی که درفریلنسینگ رایج است عبارتند از : مهندسی کامپیوتر و  ITو برنامه نویسی ، طراحی گرافیک ، طراحی سایت ، مهندسی عمران و معماری ، مهندسی برق ،مهندسی مکانیک، مشاوره ، نویسندگی ، مهندسی نقشه برداری ، مدیریت و کنترل پروژه ، حسابداری و امور مالی ، مترجمی ، تایپ و نوشتن ، عکاسی و غیره

آفیس فنی بهترین سایت برای خدمات فریلنسری می باشد

طبق یک مقاله در مجله مشهور آمریکایی به نام فوربس تقریباً ۵۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ به کار فریلنسینگ مشغول  بودند که اگر این روند ادامه یابد بیش از نیمی از آمریکایی‌ها تا سال 2027 فریلنسر خواهند شد که برخی از آنها فقط به کار فریلنسری مشغول  بوده و برخی به عنوان شغل دوم از آن بهره می‌برند و فریلنسیگ روز به روز به نوع جدیدی از کار تبدیل شده است.

عملکرد فریلنسرها با هم بسیار متفاوت است. بعضی از آن‌ها از مشتری می‌خواهند تا قرارداد امضا کند درحالی که بعضی دیگر کار را با یک موافقتنامه‌ شفاهی شروع می‌کنند. بعضی از فریلنسرها ممکن است هزینه کل پروژه را تخمین زده و بیعانه درخواست کنند. پرداخت به فریلنسرها نیز بسیار متفاوت است، فریلنسر ممکن است روزانه، ساعتی یا پروژه‌ای دستمزد بگیرد. یا به جای دریافت یک مبلغ مشخص بعضی از فریلنسرها از روش ارزش و قیمت‌گذاری مبتنی بر نتیجه کار برای مشتری استفاده می‌کنند. دریافت درصدی به صورت بیعانه. برای بعضی از پروژه‌های پیچیده به صورت فازبندی و در هنگام تحویل هر بخش از کار مبلغ آن قسمت را دریافت کنند.

تاریخچه اصطلاح فریلنسر

اصطلاح فریلنسر اولین بار در قرن هجدهم توسط «سر والتر اسکات» در رمان مشهور ایوانهو به کار برده شد و اشاره به سربازهایی داشت که در جنگ‌های قرون وسطایی بدون التزام و تعهد به اربابی خاص، می‌جنگیدند یا اصطلاحاً نیزه می‌زدند. بعدها واژه فریلنسر شکلهای دیگری هم به خود گرفت و کم‌کم تبدیل شد به اصطلاحی رایج. امروز به معنای کسی است که با گرفتن مزد، به صورت پاره وقت یا ساعتی ، پروژه‌ای را انجام می‌دهد. البته این روزها فریلنسینگ دیگر در راستای نیزه زدن یا جنگیدن نیست! و فریلنسر کسی است که خدمات تخصصی را به مشتریان یا کارفرمایان، بدون داشتن قرارداد بلند مدت ارائه می‌کند. هزینه کمتر بروی پروژه ، انتخاب مجری پروژه بر اساس موفقیت در پروژه‌های قبلی، ارتباط نزدیک تر با مجری پروژه از مزایای انتخاب یک فریلنسر است

فریلنسر یا آزاد کار (پیمانکار-دورکار) کیست؟

یک فریلنسر یک فرد کارآفرین است که به کارفرمایان خدمات ارائه می دهد. افراد می توانند خدمات خود را به طور مستقیم به مشتریان و کارفرمایان ارائه دهند ، بدون استفاده از منابع ثالثی که اغلب هزینه های پرداخت را کاهش می دهند.

تقریبا هر نوع خدمات مورد نیاز توسط اکثر شرکت ها و کارفرمایان می تواند توسط یک فریلنسر ارائه شود.

بعضی از فارغ التحصیلان به طور کلی به شغل فریلنسینگ تمرکز می کنند. در حالی که دیگران در صنایع مختلف با یادگیری مهارت ها به کار طاقت فرسای حقوق بگیری  تمرکز می کنند.

درآمد هر فرد بسته به مهارت های ارائه شده، تجربه و بازار مورد هدف متفاوت است. به طور کلی، فارغ التحصیلان هر ساله از 10 تا 75 دلار در هر ساعت درآمد کسب می کنند. مهارت هایی که نیاز به آموزش بیشتر یا تجربه بیشتری دارند، مانند حسابداری یا برنامه نویسی وب سایت، مهندسی عمران و معماری ، مهندسان دفتر فنی ، ترجمه متون و…

ازخودتان بپرسید که در چه زمینه ای بهتر هستید و نسبت به دیگران تخصص بیشتری دارید آیا کارفرمایان و افراد و شرکتهای به تخصص های شما نیاز دارند.

نحوه شروع به کار یک فریلنسر

  • برای اینکه بتوانید به عنوان یک فریلنسر کار کنید، باید توانمندی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز جهت ارائه به مشتریان خود را داشته باشید.

  • بعد از اینکه مهارت و شغل خود را انتخاب کردید، باید از طریق سایت‌های اینترنتی مانند سایت آفیس فنی کار و تخصص های خود را به کارفرما و مشتریان معرفی کنید.

  • وب‌سایت‌هایی مانند سایت آفیس فنی وجود دارند که به فریلنسرها این فرصت را می‌دهند تا خود و مهارت‌هایشان را معرفی کنند و نمونه کارهایشان را در آنجا ثبت کنند تا کارفرمایان بتوانند آن‌ها را بر اساس نیازهای مجموعه خود انتخاب نمایند.

  • فریلنسرها می‌توانند در سایت آفیس فنی با یک ثبت نام ساده براحتی کارشان را معرفی کنند، اما یک پروفایل لینکداین نیز می‌تواند بسیار مفید باشد چون به عنوان یک رزومه آنلاین برای فریلنسرها عمل می‌کند. باید به این نکته توجه داشت که کارفرمایان حرفه‌ای از سایت آفیس فنی و لینکداین استفاده می‌کنند، چون منبع خوبی برای پیدا کردن کارهای انجام شده توسط یک فریلنسر می‌باشد.

  • یک رزومه با طراحی مناسب نیز می‌تواند در دریافت پروژه‌های متعدد برای فریلنسر ها مفید باشد.

  • با مطالعه راهنمای سایت آفیس فنی و فراهم کردن موارد گفته شده و کشف مهارت‌های شخصی، هر کسی می‌تواند یک فریلنسر موفق باشد.

مزایای دورکاری و شغل فریلنسینگ

Freelancer می تواند یک راه سریع و مقرون به صرفه برای شروع کار درخانه و یا هر مکانی که دوست دارد  با عنوان رئیس خود کار کند و پیشرفت داشته باشد.

فریلنسر میتواند ساعت های کاری خود را تنظیم کند شغل Freelancing خیلی انعطاف پذیر است ودراغلب موارد می تواند به طور کامل یا در بخشی از مناقصات پروژه های ارائه شده در سایت آفیس فنی شرکت کند.

فریلنسرها از تنوع کاری زیادی نسبت به کارمندان برخوردار هستند. بدون درنظر گرفتن به نیاز به یک درآمد ثابت ، معمولاً آزادی عمل بیشتری برای انتخاب زمان و مکان کار خود دارند.

تجربه کارها و تخصصهایی که یک فریلنسر دارد موجب می شود که شبکه‌ای از مشتریان برای خود تشکیل ‌دهند.

فریلنسرها می‌توانند هم‌زمان با شغل پاره وقت یا تمام وقتشان، به عنوان شغل دوم به صورت فریلنسینگ کار کنند.

مقرون به صرفه بودن شغل فریلنسینگ برای شروع و عدم نیاز به تجهیزات یا نرم افزارهای خاص و گران قیمت که لازم دارید کارهای خود را ارائه دهید. فریلنسر ها به هزینه های راه اندازی کسب کار و سرمایه اولیه نیازی ندارند.

یک فریلنسر می تواند مشتریان و کارفرمای خود را انتخاب نماید. فریلنسر احتمالا می خواهد هر مشتری که به او پیشنهاد کار میدهد را قبول کند، همچنین فریلنسر می تواند مشتریان دشوار و مشکل پسند را انتخاب نکند و زمانی که در زمینه فریلنسینگ و رشته خود تخصص و تجربه بیشتری کسب کند حتی می تواند سخت ترین کارها و مشتریان را در حوزه تخصص خود انتخاب نماید.

مزایای دور کای بطور خلاصه برای افرادی که جویای کار هستند :

از مزایای دورکاری می توان به آزادی عمل فریلنسر اشاره نمود که در محیطی بدور از استرس قادر است از تخصصها و مهارتهای خود در جهت انجام بهتر کارها و پروژه های سپرده شده به او استفاده کند.

فریلنسر قادر است زمان بندی مناسبی برای انجام کارهای خود داشته باشد. و می تواند با همکاری با چندین شرکت  یا کارفرمای مختلف به صورت دورکاری، درآمد ماهیانه خود را ارتقا دهد و در صورتی که وظایف محوله را درست انجام دهد میتواند کارفرمایان زیادی را جذب کند و با کمترین هزینه ممکن مانند یک کامپیوتر با یک خط اینترنت و ثبت نام در سایت آفیس فنی می تواند بدونه هیچگونه محدویت در هر مکانی ، مشغول به کار شود.

یه سری هم به دوره اموزشی civil3d بزنید

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *